Да ли ћу морати спољни напон за ГПС уређај после интерфејс?

A

asic1984

Guest
здраво за који има екцпериенце са повезивање са ГПС, имам еТрек Гармин уредјај не морам да обезбеди спољну напон на ГПС уређај, знајући да је то већ батерије, да би могли да користе РС232 (не РС232 потребе екстерног напајања него што су батерије у ГПС) хвала за помоћ
 
Ако желите да користите ГПС за кратко време, батерије ће бити довољна, али ако желите да га кандидује за дуго времена, онда је боља опција је да се користи спољно напајање. Што се тиче "РС-232" интерфејс у ​​питању, будите свесни да је већина ГПС уређаја (укључујући Гармин) раде само 0-5В шта у ствари нема никакве везе са "правим" РС-232 нивоима. Али зато за домаће апплицтионс овај ниво 0-5В, то је било лакше да генерише, већина савременог рачунара, лаптоп, итд ће прочитати ове уређаје .. И из тог разлога (нема одговарајући РС-232 драјвер) не треба екстерно напајање .. Поздрав, ИанП
 
бок хвала превише ИанП у су права подршка чује сам купио кабл који повезује ГПС за пц ... када сам се измери излаз из предајника сигнала на ПЦ ми је распон измедју -4.5 и 1.5 напона ... негативан је ок ... али позитиван домет је мала као што ја мислим да је то нормално, такође морам да знам зашто је као пин од ГПС до кабла ... да ли је улаз или излаз хвала превише за помоћ
 
Већина ГПС пријемника има улаз за спољни извор напајања. Пре повезивања тамо нешто проверите упутство за мак прихватљив напон за ваш уређај. Обложити имате Гармин бренд, можда ће вам ово мастило веома корисно: [урл] хттп://пфранц.цом/пројецтс/г45цонтр/ассемб.хтм [/ урл] Поздрав, ИанП
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top