Електрична дужина док је пројектовање клофенстеин Конус

J

Junaid151

Guest
Здраво, ја сам пројектовање клопхенстеин Конус али сам заглавио како за израчунавање електричних дужине. Мој пријатељ који је израчунат електричне дужине у другом случају ме је збуњено. Следе његове спецификације молимо Вас да ми помогне да схватим како је то урадио. Фреквенција = 2 ГХз укупна дужина Конус = 77.8мм ЕЕ = 3,27 на диелектрична на микрострип 27 корака клофенстеин импеданса трансформатора [б] и електричних дужина је рачунао, или се користи у свом дизајну била 12,5055 [/ Б] Ако би могао да ми каже како за израчунавање електричних дужина од дате информације које ће бити од велике помоћи. Живели унапред
 
Поздрав, Да ли се ово бити од помоћи за вас: [УРЛ = хттп://ввв.мицровавес101.цом/енцицлопедиа/Клопфенстеин.цфм] Клопфенстеин Конус - Википедија Микроталасна - Мицровавес101.цом [/ УРЛ]?
 
Знам да о овој страници, али то не помаже у том погледу. Молим вас да ли ми помогне.
 
С обзиром на ваше физичко дужина 77,8 мм и ефикасан диелектрична константа од 3,27 (? Да ли сте користили ФР4 са ЕР = 4,4), ја бих очекивати електричне дужина да буде у опсегу: електро дужина = 77.8мм * СКРТ (3.27) = 141 мм (изнад "цут-офф фреквенција). Ово је једнако кашњење од око 338 степени на 2 ГХз. То ће бити нешто више због пута дуж ивице је нешто дуже од стварне дужине Конус. Такође ефикасан ЕПС зависи од ширине трага. Шта би требало да буде јединица иза цитирао број?
 
12,5055 се у степенима ... Да ли је ово оно што ћете добити?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top