Зато ФДГ901Д (п МОСФЕТ возач) не може да вози ФДН360П МОСФЕТ

E

EDA_hg81

Guest
Трудим се користи Спаран 3 контролисати ФДГ901Д (логика улаз је 3.3В ЦМОС) за вожњу ФДН360П. Зашто то није успело? шта је могућих разлога за то? Хвала
 
Можеш ли показати своју шему и опише што сигнали не раде?
 
Цела идеја је за реализацију паљења и Повер Офф низу. Користите ФДН360П као прекидач повезивањем мозгова и извор ФДН360П да пренесе 12В ДЦ од извора до одлива ФДН360П за омогућавање другог напајања чип. Када сам притиснете дугме, ФПГА ће поставити високе (3,3 ЛВТТЛ) на логику пин ФДГ901Д тадашњег ФДГ901Д се дешава да укључите ФДН360П контролишући капију ФДН360П. Повезали сам ВДД од ФДГ901Д на 12 В и чувају убише пин пливајући. Проблем је када цео систем укључен, одлив ФДН360п је већ 12В још пре него што сам притиснути дугме. Шта је могући разлози? Хвала унапред. Следи УРЛ шеми: [урл] хттп://имагес.електрода.нет/70_1183047159.јпг [/ урл]
 
Ако МОСФЕТ је ОН "како ви кажете онда је капија уређаја има довољно напона присутне да га укључите. Јеси ли погледао на прелазу о карактеристикама МОСФЕТ који користите да бисте видели да ли су компатибилни са излазом на возача као што сте га конфигурисали. Можда ћете морати да контролишу ДВ / ДТ од возача уместо да се лебди. Е
 
Ја сам заиста ново за аналогне ствари. Само сам проверио Гате Тхресхолд Волтаге. Да ли нека знате који други Електричне карактеристике требало проверити? Хвала.
 
Здраво, за ФДГ901Д максимално напон је само 10В. У вашем еми користите 12В. Можда је грешка у вашем цртежу или чип аллреади нестао. Да ли постоји неки разлог зашто не користите обичан транзистор и неке отпорнике? Ако је питање простора можете имати поглед на отпорника опремљеним транзистора попут ПДТЦ115ЕТ. Такође, за ФЕТ, ако желите да користите другу врсту, будите опрезни. Неке недавне Фаирцх. ФЕТ-а имају мак. ГС напон 7В. Прекорачење овај напон може дистрои твој ФЕТ. Поздрав
 
Као проналазач (и) предложио, 12В напајање можда оштећен ФДГ901Д од прекорачења своју апсолутну максималну ВДД рејтинг 10В. Види страна 1 од листа података. Претпостављајући чип преживео, онда можда сте мерење 12В на излазу једноставно зато излазни нема оптерећења и транзистор има малу количину губитака када је "офф". Покушајте повезивање оптерећења, као што је 1к охм отпорник од мозгова до земље. Ако то не помогне, онда шта напони се мери на транзистору капији када ФПГА сигнала укључује и искључује?
 
Можда сте у праву. Приметио сам ово, Од адаптера ја користим само да ми дају 12 В и желим да шансу. хвала све ваше предлоге. Морам да га промени на 10 В и покушајте поново. Имају добар викенд. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 1 сата 7 минута: [/ цолор] [/ сизе] Тестирао сам ово коло користи 10В улаз. Такође сам сазнао да Минимална Логика ВИСОКА улазни напон од ФДГ901Д је 75% од ВДД, то значи логика улаз је барем 7.5В. Користио сам два напајања како бисте поставили две потребне напоне. Следећи су резултати. [И] Када логика улазна снага је искључен: одлив излаз ФДН360П је 10В капија напон 10В [/ и] [и] Када логика улазна снага на (8 мс потреба да буде стабилна): одлив излаз ФДН360П је 0В капија напон 0В [/ и] нисам нашао никакав захтев за унос логике подизање време. Изгледа ФДН360П ради, али није исправно. Али сваки пут 7,5 В улаз логика није погодан за ФПГА, можете ли ми помоћи да пронађете П канала Дривер МОСФЕТ који може да прихвати 3.3В логику и могу да толеришу 12В улаз? Хвала.
 
Здраво, као што сам раније послали. Баците поглед на отпорника опремљеним транзистора. За Вашу колу, ПДТЦ115ЕТ ће бити у реду. Испод је шема. Р23 је 220к. Имајте на уму да су отпорници унутар рет (ПДТЦ114ЕТ) у овом колу нису 100К + 100К као ПДТЦ115ЕТ. И заиста, макс. Снабдевање рејтинг ФДГ901 је 10В. Али на 10В никада неће достићи логика висока са 3,3 диск. Претпоставља се да ради између 2,7 и 6В.
 
хвала ти пуно за вас помоћи. Ја ћу покушати следеће недеље. имају леп викенд.
 
Хеј проналазач (и), сада коло ради. Хвала пуно.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top