Како за интерфејс Етхернет контролер са микроконтролером ..

H

H_D_R

Guest
Поздрав свима, желим да интерфејс Етхернет контролер ИЦ микроконтролер. Имам тражили и добили два најчешће коришћена интегрисаним ЕНЦ28Ј60 и РТЛ8019АС. Ја радим са Атмел 89СКСКС микроконтролере. може неко рећи мене што сам микроконтролер треба да користи за ово повезивање. Зашто? могу да урадим да га користите 89СКСКС микроконтролере. и након успешне интерфцаинг, желите да пошаљете податке на ПЦ преко ЛАН-а. може бити могуће? ..? може неко да ми помогне?. Захваљујући свима вама у унапријед ...
 
За ЕНЦ28Ј60 можете да користите било који микроконтролер који има СПИ интерфејсом, јер ЕНЦ28Ј60 повезује преко СПИ. Меморијски захтеви разликују у зависности од апликације. На Ембеддед Веб Сервер који приказује неке ХТМЛ странице можда ћете морати екстерне меморије на СПИ или И2Ц. То ће рад - требало би да напишете програм у Ц - то је тежак посао ако је потребно да спроведе многе протоколе. Можете пронаћи примере са ЕНЦ28Ј60, многи од њих за АВР, али умацима се у Ц можда можете да га прилагодите за вас микроконтролер.
 
За мали микроконтролер Визнет В5100 може бити више одговарајући. вв.визнет.цо.кр То је контролер са хардвером ИП стек, чиме знатно смањује софтвер изнад главе у уЦ.
 
[Куоте = Еуген_Е] За ЕНЦ28Ј60 можете да користите било који микроконтролер који има СПИ интерфејсом, јер ЕНЦ28Ј60 повезује преко СПИ. Меморијски захтеви разликују у зависности од апликације. На Ембеддед Веб Сервер који приказује неке ХТМЛ странице можда ћете морати екстерне меморије на СПИ или И2Ц. То ће рад - требало би да напишете програм у Ц - то је тежак посао ако је потребно да спроведе многе протоколе. Можете пронаћи примере са ЕНЦ28Ј60, многи од њих за АВР, али умацима се у Ц можда можете да га прилагодите за вас микроконтролер [/ куоте] Хвала на Репродуковање. ... Волео бих да воле Атмел прво ако је раде јер имам много искуства на Атмел и она ће бити доступна и лако близини нашег града. ми знамо да ће бити више кодирања, али пре тога да Вас, дајте ми неке више детаља у вези са овом комуникације. Мислим како да интерфејс Етхенет контролер ИЦ микроконтролер и који од њих ће бити најбољи за лакшу комуникацију са мање могућа кодирања. и реци ми једну ствар шта је значење "ТЦП / ИП стек "..?? где и како може да се користи? ..?
 
[И] ТЦП / ИП [/ и] значи код руковање ТЦП / ИП протокол, све што је потребно између [и] Сенд () [/ и] или [И] примају () [/ И] позива функције у примени код и Етхернет контролер хардвер, може бити неколико стотина до хиљада линија кода.
 
Здраво, може неко молим реците мене што тецхникуие ће бити брже, као и лакше за комуникацију?.
 
Овде је веза и код пример АВР уЦ: [УРЛ] хттп://ввв.тукграпхицс.орг/елецтроницс/200611/артицле06111.схтмл [/ УРЛ]. Имплементација ТЦП је поједностављен да преноси само 1 ТЦП сегменту. Можете пронаћи све УДП, ТЦП, ХТТП имплементације [УРЛ] ввв.цти.ац.ат/ртс/2_2_ТЦПИП.пдф [/ УРЛ] [УРЛ] хттп://вв1.мицроцхип.цом/довнлоадс/ен/ДевицеДоц/тцпип %% 20стацк 20в3.6.зип [/ УРЛ] [УРЛ] хттп://вв1.мицроцхип.цом/довнлоадс/ен/ДевицеДоц/01033Б% 2031.пдф [/ УРЛ] Ако је комуникација само у ЛАН-у, можете да поједноставити га, само за пренос Етхернет оквира ако знате одговарајућу МАЦ адресу.
 
Хвала Еуген_Е, дај ми детаље АВР и аваилибилити близини нашем граду. Ја ћу се вратити, ако ћу наћи потешкоћа. Тхнка све вас
 
Да ли имате информације о компатибилности са ПИЦ16Ф84?
 
[Куоте = снб7ауг] Да ли имате никакве информације о компатибилности са ПИЦ16Ф84? [/ Куоте] .. : (Жао ми је немам екс око ПИЦ-а сам користио Атмел само до данас...
 
ико може рећи бар неки линк са вхер могу добити детаље и наставите даље ...??? Нико не зна о таквим спровођењу ...?? 8О
 
Можете користити ПИЦ16Ф84, али ћете имати неке проблеме. Постоје две ствари које су проблем. Први је у томе што има само 13 пинова МО, тако да не можете да користите паралелни интерфејс са В5100. Други је да 16Ф84 нема ни СПИ. Постоји начин око овог, али ипак захтева мало софтвера. Начин на који то можете да урадите је написати своје СПИ-порта (у суштини мало праска података излаз). То може да добије мало компликовано али зато морате да цампле података у одређено време у циклусу, иако једноставан енугх да спроведу ако имате искуства са ПИЦ.
 
[Куоте = Еуген_Е] Овде је веза и код пример АВР уЦ: [УРЛ] хттп://ввв.тукграпхицс.орг/елецтроницс/200611/артицле06111.схтмл [/ УРЛ]. Имплементација ТЦП је поједностављен да преноси само 1 ТЦП сегменту. Можете пронаћи све УДП, ТЦП, ХТТП имплементације [УРЛ] ввв.цти.ац.ат/ртс/2_2_ТЦПИП.пдф [/ УРЛ] [УРЛ] хттп://вв1.мицроцхип.цом/довнлоадс/ен/ДевицеДоц/тцпип %% 20стацк 20в3.6.зип [/ УРЛ] [УРЛ] хттп://вв1.мицроцхип.цом/довнлоадс/ен/ДевицеДоц/01033Б% 2031.пдф [/ УРЛ] Ако је комуникација само у ЛАН-у, можете да поједноставити га, само за пренос Етхернет оквира ако знате одговарајућу МАЦ адресе [/ куоте] Овај линк испод не ради.. Имплементација ТЦП је поједностављен да преноси само 1 ТЦП сегменту. Можете пронаћи све УДП, ТЦП, ХТТП имплементације [УРЛ] ввв.цти.ац.ат/ртс/2_2_ТЦПИП.пдф [/ УРЛ]
 
[Куоте = снб7ауг] Да ли имате информације о компатибилности са ПИЦ16Ф84? [/ Куоте] 18Ф452 коришћења
 
Уколико желите да користите уграђени модул ТИББО прочитајте ово: [УРЛ] хттп://ввв.едабоард.цом/фтопиц318684.хтмл [/ УРЛ] Надам се да помогне. Бие Повермос
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top