Како изаћи на крај са "пригушења" проблема са

S

shengwuei

Guest
Поштовани, имам пренос / пријем систем који је функционално раде, али имају "пригушење (?)" Проблем на путу примају. Једноставан систем блок дијаграм као на слици испод, мали, али није занемарљив ни "дампинг" сигнал може да се посматра и пре и након пријема појачала (цицлед црвеном бојом, као на слици испод, овај проблем постаје озбиљан после појачања добијају појачала). Нисам сигуран да је ово "дампинг" проблем или не, јер фреквенција таласа је много мањи него што се преноси сигнал (50МХз). Додао сам неке серије кондензатор да филтрира тај сигнал, али су установили да је бескорисно. Можда ипак постоји нека висока фреквенција део (близу предајника фреквенцијом) унутар таласа тако једноставна нископропусни филтер не би функционисало. Претпостављам да је потребно пронаћи узрок овог "пригушења" проблема, тако да могу да га потпуно нестати у пријемној путу. Стварно немам појма о томе како да се реши овај проблем, свако може да ми појма о томе? Цењени за унос. [ИМГ] хттп://имг.пхотобуцкет.цом/албумс/в346/схенгвуеи/дампинг.јпг [/ имг]
 
Мислим да би требало да дају неке битне информације о систему. Без тога, морам да се ограничи на општим разматрањима. - Можете да проверите, ако нежељени сигнал увек оберсервед када заменио "претварача" са еквивалентним оптерећењем. Ако је тако, ви сте доказали да проблем највероватније односи на појачала понашања. Претпостављам да вожња сигнала је јасно бесплатно њихових ниских фреквенција компоненти и да нема сигнала пребацивање (сакривена у слици) је укључен у кола. - Ви сте почели другу тему у вези са ПА подударања. Ако "преноси ампера" је заправо 300 В ПА него линеарно појачало, једноставно треба да размотре ДЦ биас прелазних изазване нелинеаран излазу. У овом случају, ефикасно БАНДПАСС филтрирање треба уклонити проблем. ПС: Ја не мислим да је термин "дампинг" је адекватан опис посматраног прелазног сигнала.
 
Највероватније Својим ТКС цури у Рк. Желите више информација како је истакао другу постеру.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top