Како милијарде транзистора се налазе унутар међународне заједнице

S

SanjayKKK

Guest
Ја сам био реадин ВЛСИ дизајн процес .. бакропис, фото-одолети итд итд .. Питам се како је могуће конструисати такве минијатурним обланди, маске, или примените УВ зраке на том малом делу полупроводника .. Свакако својим треба да се уради од стране рачунара, који би требало да имају мицрсцопе везан за њега, али је онда, како то ставите обланде итд у тачан положај .. Како рачунар место у том степену тачности .. Да ли стварно рачунари који паметан? или постоји неки трик иза како њен урадили?
 
Имају потрагу за информацијама на интернету. [Урл = хттп://ввв2.ренесас.цом/фаб/ен/флов.хтмл] Како Полупроводници Аре Маде | Ренесас Елецтроницс [/ урл] Кит.
 
Да, већина ствари ВЛСИ производне објекте у потпуности аутоматизован и контролисан од стране рачунара. Израда је мултидисциплинарни поље она укључује физику, хемију, механике и много више .. УВ светло се фокусира на пуну обланде не на малом делу. Погледајте како [урл = хттп://ввв.еце.гатецх.еду/ресеарцх/лабс/вц/тхеори/пхотолитх.хтмл] Пхотолитхограпхи [/ урл] је урадио. Прецизно позиционирање подразумева много физику него 'трик'. Ово користи обрнута [урл = хттп://ен.википедиа.орг/вики/Пиезоелецтрицити # Пиезоелецтриц_моторс] пиезоелектрични ефекат [/ урл]. Ево неколико видео снимака који вам помажу да схватите чип процес производње. Постоји много таквих снимака доступних на иоутубе. [Урл = хттп://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=9рЦиу8Б0тИс&феатуре=релатед] чип производни процес - ИоуТубе [/ урл] [урл = хттп://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=В62сбКА50КСМ] Од Песак на чипу - Како процесор Маде - АМД Фабрика - ИоуТубе [/ урл] [урл = хттп://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=Цг-мврГ-КЕ&феатуре=релатед] Како Интел процесор је Маде - ИоуТубе [/ урл]
 
Хвала Кеитх, Иадав .. Стварно невероватно да види како његова направио ..
 
Поштовани СањаиККК, Проверите следећу везу и друге снимке на десно: [урл = хттп://ввв.иоутубе.цом/ватцх?в=кЦЛмР_ТКцИ8] Силиконска Рун ја - ИоуТубе [/ урл] поздрав.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top