Капија Возач оптокаплера ХЦПЛ3120 (или ФОД3180), РГ?

S

sooootus

Guest
Здраво Ја сам збуњен кад сам прочитао ХЦПЛ3120 (или ФОД3180) МОСФЕТ врата возача оптокаплера, термин РГ (екстерни отпорник капија) израчунат на основу закона и ома за ХЦПЛ3120 је око 10охм за типичне Апп. Али, на основу листа са подацима, РГ обрачун врши за 2.5А излазне струје кроз РГ (стр. 17), затим 10охм РГ мора да достави 2.5А 2.5А * * 10охм = 62.5Ватт! власти, а таква отпорник је тако огромна! Међутим, у нормалном МОСФЕТ РГ врата возача је око кохм, али за брзо пребацивање РГ мора бити мањи коришћењем ХЦПЛ3120, али шта је моћ у овом РГ Оптичко-капија-управљачки програм? ово делује глупо, сам у дубоком грешка?! плз хелп
 
то је вероватно прорачун тачан, али колико дуго Оптичко морамо да направимо ту моћ? када је МОСФЕТ, он не преузима никакву текуће одржавање на државном. Дакле, колико дуго је потребно за МОСФЕТ да се укључи? можда 100нс? Поставља се питање, може да испоручи Оптичко велике силе за ултра кратко време? одговор је ДА. и у топлим 100нс како ће отпорник добити? не баш .. можда ако је пребацивање 100кХз онда је укључивање / искључивање и током сваког преласка струја тече кроз њу .. тако да сада можете да користите фреквенцију као део израчунавања и дужност циклуса. .. онда израчунати просечну снагу ... затим двапут или четверострук га и то је како сте величине отпорника. врата су често отпорници четвороструку вредност израчуната јер су отпорници је тешко да се охлади .. тако да је потребна и велика топлотна маса и велики отисак за спровођење хлађење уместо. Мр.Цоол
 
Хвала за одговор Мр.Цоол, лист са подацима, каже Макс пребацивање Фрек је око 2мхз (500нс), са 80% радног циклуса, врата отпорник (чак и велики) ће постати изузетно вруће, па чак и гори. али знам ово Оптичко-капија-драјвер се користи за нормалан захтев није за велике струје пребацивање апликација, тако да велики отпорник и / или велики отисак вероватно није решење. Хвала још једном.
 
Ваша капија задужен Кгг треба спец'д. Ваша тренутна је Кгг * ФСВ, али да је за двоструко цалцс снага дисипације (у, из, како проливена снага). Како (2 * Ф * Кгг) ^ 2 * Рг изглед?
 
Да сте у праву, струја 2Мхз (мак за ХЦПЛ3120) за пребацивање 30нЦ напонски улаз је око 60мА (30/500), а за неке ИГБТс је око 1.5А. али проблем није у вези МОСФЕТ капија задужен, ради се о подацима ХЦПЛ3120 обрачун око РГ. (Рг = (ВЦЦ-ВЕЕ + ВОЛ) / 2.5А) се претпоставља да је 2.5А проток кроз отпорник! нешто није у реду или сам ја погрешно схваћено?
 
Морате да се утврди да ли је ово врх, просечна или ДЦ. Или ово може бити изражавања условима тестирања за мерење, РГ и немају никакве везе са применом реалности уопште.
 
тачно израчунати Ви инстантеноус снаге 62,5 В за 10 ома РГ. Он одговара максималном енергијом импулс неколико μВ и просечна потрошња од око мВ до 100 мВ неколико, у зависности од тачног тренутног таласа и пребацивање фреквенција. У до сада, барем Просечна потрошња је умерена. Али исто тако је тачно да се брине за отпорник способности пулс руковање. Ако прегледате одговарајуће податке листова и примена белешке (нећете наћи доста од њих, нпр Висхаи или ИАГЕО имате неке податке), схватићете да је стандардни чип отпорници имају прилично ограничена пулс руковање. Али за уобичајене МОСФЕТ / ИГБТ драјвери врата до кв укључено власт, 1206 отпорници врата обично су довољни и МЕЛФ или 2512 чипова за велике снаге (100 кВ опсег).
 
Да, ово је врх, али сам вероватно направио грешку у вези губитак снаге у Рг-као ФВМ поменуто. тако да ћу обављати неки од тестова са ХЦПЛ3120 и 30нЦ КГ МОСФЕТ. отпорник пакета су такође важна, имам 1206, 805 и 603, и 1206 очигледно ће бити избор. Хвала све.
 
Друга ствар је, да би вам је потребан напон напајања од 30В да се заиста постигне 2.5А струје пика са 10 ома РГ. Снабдевање изнад 15В би једино разумно за биполарно врата возача, који се ретко користи за МОСФЕТ. Такође транзистор врата пуњење мора узети у обзир за израчунавање стварних енергетских отпорник пулс. Али ја претпостављам, 1206 би требало бити у реду
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top