Добродошли на ЕДАБоард.цом! Међународни форум за електронску дискусију: ЕДА софтвер, склопови, шеме, књиге, теорија, радови, асиц, плд, 8051, ДСП, мрежа, РФ, аналогни дизајн, ПЦБ, сервисни приручници

Register Log in

Колико адреса линије ће 2к меморије има?

U

ujjwal verma

Guest
може ли ми неко реци колико адреса линија ће имати 2к меморија

J

Jebakumar Samuel

Guest
То зависи од броја података линија имате. За једну битну података линији можда морати 11 линије адресе. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] За 8-битном систему у морати 8 линија адресу ... [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] За 8-битном систему у морати 8 линија адресу ...

K

kumi19

Guest
ја донт мислити на адресу линије зависи од података линијама је независно од података линије је искључиво зависи од величине меморије ... Мислим да је за 2к величине меморије, без обзира од линија за податке је потребно 11линес да приступе локацији ... .. може у плс објасни како Ур логика оно у су послали ............

J

jhbbunch

Guest
2К = 2048 = 2 ^ 11. Мораћете 11 линија адресу. Ако ми не верујете, погледајте само на 2К (не серијски) меморијском чипу. Она ће имати 11 линије адресе.

K

kumi19

Guest
иа потпуно слажем се са У господине његова тачна ... ......

E

Enlightenment

Guest
Под претпоставком да је меморија 8-бита, као што је 2К к 8. Можете га израчуна веома брзо са дигитроном: дневник (2048) / лог (2) = 11 Дакле, једначина је: лог (меморија-величина) / лог (2)

U

ubna

Guest
Његове 11 адреса линије, ако ће то бити њен 8-битни широки. Ако његово ће бити 16-бита, то ће бити 10 адреса линије .. Ако 32-битни, 9 адреса линије .......

M

muralicrl

Guest
Здраво, То је веома једноставно. Да представљају 2 моћ Н локације, морате н број адресних линија. Ако вам је потребно више информација, контактирајте ме. Поздрав, Н.Муралидхара

C

conrad10786

Guest
[И] Својим 11 адреса линије, ако ће то бити њен 8-битни широк. Ако његово ће бити 16-бита, то ће бити 10 адреса линије .. Ако 32-битни, 9 адреса линија [/ и] Како сте добили 10 редова, ако је 16-бита и 9 линија, ако је 32-бита .......?

J

jerins

Guest
Мислим да је није тачно да ако линија за податке је 16 бита широк је само 10 рекуре адресу линију. 11 адреса линија само указује на то да можемо приступити 2 ^ 11 локација, а подаци могу бити 8 битни или 16 год начин организовати у том чипу плз исправите ме ако грешим

R

rajeh

Guest
Да, господине Ур пишем јер ми хв однос 2 ^ н = меморија (бајт) овде означава као н адресних линија

Toggle Sidebar

Welcome to EDABoard.com

Sponsor