Добродошли на ЕДАБоард.цом! Међународни форум за електронску дискусију: ЕДА софтвер, склопови, шеме, књиге, теорија, радови, асиц, плд, 8051, ДСП, мрежа, РФ, аналогни дизајн, ПЦБ, сервисни приручници

Register Log in

ЛАТЕКС - Убаците Слика

S

sumit007

Guest
Здраво .. Може ли ми неко реци како да убаците слику у Латекс досијеу? Имам фигуру у ЈПГ формату и ЕМФ формату.. .. Хвала.

W

watertreader

Guest
Ја мислим да ако имате неки едитор као Винедит и ТекНицентер, они би могли да убаците лик за вас. То је оно што радим \ бегин {фигуре} [х] \ центрирање \ инцлудеграпхицс [ширина = 13цм, висина = 7цм] {Г :/ миворк / пик / кккк.јпг} \ цаптион {Резултат тог дана} \ лабел {фиг : 151106б_меасуре} \ енд {фигуре} користан линк да науче основне латекс [урл] хттп://ен.викибоокс.орг/вики/ЛаТеКс [/ урл] [урл] хттп://ввв.цтан.орг/тек- архива / хелп / Каталог / битопиц.хтмл [/ урл]

C

cydi

Guest
Такође, не заборавите да укључите латекса грапхицк либрараи!

A

amir_rastegar2003

Guest
хи хвала на помоци. Али квалитет убаченог фигура у ПДФ формату (направљен од латекса) није добра. Како могу да учитате слику у латекса са добрим гуалити? хвала.

H

hazemafify

Guest
[Куоте = амир_растегар2003] хи хвала за помоћ. Али квалитет убаченог фигура у ПДФ формату (направљен од латекса) није добра. Како могу да учитате слику у латекса са добрим гуалити? хвала [/ куоте]. не мислим тако, квалитет слици је веома добар сам сигуран. У коду је вирттен изнад можете променити "[х]" да "[Х]" да би сте ставили је ПИЦ као што тачно желите.

A

amir_rastegar2003

Guest
хи Мислим ПИЦ није тако јасна у ПДФ формату (цреатед би латекса) такође имају своју првобитну тхае ресолотион. хвала.

H

hazemafify

Guest
Да ли желите да побољшате оригиналну резолуцију слици?

A

amir_rastegar2003

Guest
Не драга, ИПС је рекао, напуњен ПИЦ ресолутиос као главног слици, али то није тако јасно, требало би да увећате на да види ПИЦ-са више цлеарити. ок? Размотрите следеће ситуатиоин: Ја сам за учитавање резултата симулационог из МАТЛАБ на латекс. Шта треба да урадим да се добије добар фајл латекса са високом квалитетом пиц? хвала пуно.

H

hazemafify

Guest
СА О схватам, тханк за тебе, ја ћу вам дати коментар који дозвољава вам да промените величину ПИЦ-колико желите. \ Бегин {фигуре} [хтбп] \ центрирање \ ресизебок {0,75 \ тектвидтх} {\ инцлудеграпхицс {б2}} \ цаптион {ти} катјон \ лабел {фиг: ПИЦ} {!} \ Енд {фигуре} Ово је објашњење за горе код. Је "ресизе" команда је да се дозволи да промените величину ПИЦ у било које величине се односе на ширину текста, тако да сам написао 0,75 \ тектвидтх, а "!" знак се ставља да спасе размеру између ширине и висине од ПИЦ-а, такође можете направити ПИЦ величине 1 \ тектвидтх, то значи ПИЦ ће преузети сав простор дозвољавао текста, тако да можете да пишете било коју величину желите . Још једна важна напомена можете видети у истом командом нисам написао путању слици, јер кад пишете пут се појављују у пдф, тако да стави ПИЦ-у истом путу ЛАТЕКС датотеке коју воде и уклонити пут када сте ставили ПИЦ је, као што сам написао. Надам се да вам помогне. Салам.

T

tyassin

Guest
Здраво У латекса ћете добити најбољи резултат, ако користите Грапхис који је у векторском формату. ЈПЕГ је не, али ПНГ, ЕПС је векторска графика формата и да ће бити веома јасан и оштар. Дакле, ако желите добар резултат морате да извезете ЕПС или нешто слично. Матлаб може да уради ово. Поздрав

A

amir_rastegar2003

Guest
хи хвала за коментаре. Имам другу идеју. када радите свој симулације МАТЛАН, променити величину ПИЦ (симулација резултат) и сачувајте га у истом путу да ваша датотека латекс је тамо. затим користите РХЕ изнад команди (са Ресизе фактором .9 или .8 или .... бепенд на пиц величине). а затим изградити латекс датотеку. видети резултат. то је савршено. хвала! плз тестирати га и реците ми о вашим резултатима. хвала

H

hazemafify

Guest
Нисам га пробам, али мислим да ће се врло добро.

A

amir_rastegar2003

Guest
ја тестирати га. Резултат је савршен!!

Toggle Sidebar

Welcome to EDABoard.com

Sponsor