МВО уради дизајн система, укључујући рог антене, могуће?

S

sensen9966

Guest
Ја сам проучавајући рецтенна систем. РФ у ДЦ имам [у] проблем да уради симулацију система. [/ У] Могу ли укључити антену рог у системској симулацији да контролише власт? Имам пошаљи питање на Јиан да зна ис'т могуће ИЕ3Д. (Али управо сада, још чекају одговор) И ја желим да покушам МВО. Здраво маденгр, ћете видети овај пост? можете ли ми дати неке савете за ово питање. хвала главни проблем је судећи укупан систем контролише перформансе. неколико метода ја мислио о кандидату за као испод [б] 1 МВО, (али не више о ХОВТО) 2 ИЕ3Д (само можда, изазвати ЕМ симулација за антену и филтер су добри у ИЕ3Д, за ко-симулацију, је 'т такодје ок) 3 ансофт решење. (ХФСС + Десингер), наша школа немају дозволу за пројектанта, али ако неко мисли да је начин да се то уради, такође корисна. [/ Б] сваки други одговор ће бити од помоћи, хвала свима.
 
Не постоји модел рог антене у МВО, или било антена по том питању. За систем симулације можете да користите појачавач (или било који елемент који има корист) и модификује да је добитак користећи једначину за путање губитка. Ако желите да моделира стварни отклањање кола, требало би да прекине коло са извора који је од еквивалентне импедансе вашег антене. У ХБ тјунери могу користити за то. Затим можете низ ових под кола и гледају на ствари као што су фаза и амплитуда конусних преко низа. Постоји више од тога, као што је добијање низа густину оптимизован (преклапања отворе сваког елемента) да се постигне жељену тачку компресије и дистрибуирају равномерно моћ. Једини начин да се изврши прави краја до краја симулације је да користите 3Д алатке као што су ЦСТ за моделирање рог, путању и примају низа. Ти би добили С-параметара податке са 1 улазни порт и неколико излазних портова који ће користити у кола симулатору. Ово стварно није потребан, јер, иако када се антене налазе у далеко-пољу то је само стицање и губитак пут.
 
[Куоте = маденгр] постоји модел рог антене у МВО, или било антена по том питању. За систем симулације можете да користите појачавач (или било који елемент који има корист) и модификује да је добитак користећи једначину за путање губитка. .... [/ Куоте] хвала, маденгр је јасно и помоћи. Да ли можете да погледате на следећим корацима? 1, и симулира антена онда Извоз једнаког Цирцуит 2, плус амп са еквивалентном колу за горе антене уради система ХБ симулација са исправљача кола и модификације. да ли постоји неки други кључни проблем треба обратити пажњу да би симулација заиста одговара мерење? Ја ћу покушати на овај начин онда назад извештај. хвала опет, маденгр.
 
Ти стварно не треба да извози еквивалентну коло. Само симулирају елемент и наћи да је импедансе. Затим користите елемент тјунер да трансформишу 50 ома на исти импедансе и закачите је на свом исправљача. Да, онда ће се хранити тјунер са гаин блока који модели обе антена добици и губици пут. Ту ће бити више проблема. При формирању низ од елемената морају бити блиско размакнуте, њихове ефикасне отвори морају преклапати тако да власт дели и минимална сума иде кроз низ. Резонантна фреквенција низа ће бити другачији од једног елемента. Такође, када се возите један елемент генерише сферне Вавефронт, али ће бити прима авион Вавефронт. Дакле импеданса да измерите неће бити актуелно извор импеданса која елемент присутна исправљача. Најбоље што могу да кажем јесте да сваки елемент и исправљач изузетно једноставна. Не иди додајући гомилу сличних мрежа, итд. с обзиром да ће убити своју ефикасност. Дизајн рецтеннас заиста мерење заснива толико користити симулатор да вам дати увид у то шта се уштинути, а не за апсолутне одговоре. Изградња, мерење и уштинути елемент. Онда иди на 1к2, 2к2, 4к4, итд. прилагођавати и стицање увида као идете заједно. Ове ствари изгледају на папиру, али изводљиво обављају много сиромашнији у стварности.
 
Знам више од свог водича. хвала. Ја ћу покушати.
 
ХФСС ће вам проучи детаље рог антене. Пошто немате дизајнер нема много смисла расправљати тај алат.
 
Здраво, сенсе9968: Претпостављам да сте добили све моје одговоре на ваша питања. Надам се да су у стању да се рукује. Хвала!
 
Здраво Јиан Хвала расправу и воде. То је веома корисно. Сада ја могу пробати више. Хвала.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top