[Мовед] Питање о мицропроссор дизајна заснованог

M

mr_vasanth

Guest
Имамо микропроцесор са 16 бита за адресу и 32 бита података линијом. Претпоставимо да имамо само 16кб меморије која ће приступити овом микропроцесора. Да бисте приступили 16КБ меморије Аддресс Лине ЛСБ 14 битова за адресу је довољно. Али шта ће се десити ако микропроцесор покуша да приступи неку локацију која је изнад 16КБ? Како треба да се рукује док ми је процесор базиран дизајн?
 
[Куоте = мр_васантх; 1141127] Али шта ће се десити ако микропроцесор покуша да приступи неку локацију која је изнад 16КБ [/ куоте] То може у великој мери зависити од адресу декодирање шему имплементиран у процесору и кола дизајна. Типично, у реалном хардверу то можда недефинисаног или једноставно обмотана, обраћајући се исти спроводи складиштење изнова и изнова. [Куоте = мр_васантх; 1141127] Како треба да се рукује док ми је процесор базиран дизајн [/ куоте] Нисам сигуран да нит спада у "електронском Основној питања" секцији. Да ли је процесор дизајн учињено у ХДЛ? Ако је тако, мислим да треба да преместите тему на више одговарајући одељак. БигДог
 
Здраво БигДог, Да ли имате било какву идеју када ћемо оставити адресни простор дефинисана, када ћемо завршити око себе и када ћемо приступити исту спроводи складиштење. Ја само желим да добијем увид у разлике у архитектури смислу.
 
Са 64К адресе, 16К садашњости и горње адресе линије не декодира, 16К би једноставно се огледа 4 пута. Дакле локацијама 16384, 32768, 49152 би исто као локације 0. Локације 16385, 32769, 49153 иста као локације 1, итд (све док не удари следећи огледало подручје). Са огледалом = није 'копија' од локације / меморијске области, али једна те иста ствар "видљив" на неколико различитих места. Тако пише локацију 16384, прочитао ту вредност са локације 0, итд
 
@ РетроТецхие - Добро објашњење. Ја стварно имам неколико ране развојне одборе који имају ту понашање. @ Мр_васантх - Очигледно да се избегне овај омотач око / мирроринг понашање свих адреса линија мора да буде искоришћен у декодирање шему. Ја ћу да преместите ову тему на више одговарајући одељак као што сам осећам тема је изван основних електронике. БигДог
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top