Напон напајања кола за микро

1

1icarus1

Guest
Здраво, желео бих да изгради кола за промену напона вредност нижа 0-5 ВДЦ или пулс да би се повезивање са микро и имају информације о напона вредност. Производ ће бити класа 2 што значи да мора бити изолован са максималним лецкаге текуће 0.5мА. да сам неке буид кола користећи трансформатор, ресетовање ИЦС, МОСФЕТ, оптокаплери али ја бих да имам ниску цену, као што је могуће ниже. Хвала на вашем времену.
 
Оптокаплера следи Сцхмитт окидач би требало да буде у реду. Потребно је да одаберете свој отпорник на ЛЕД стране по Тренутна оцена за оптокаплера. Бити АЦ извор Такође би требало ставити диоду у обрнутом преко ЛЕД да би се заштитио од обрнутог напона. Постоје и други начини да то урадите, али то не вреди угрожавања безбедности да сачувате неколико центи. Други начин је да се из АЦ испред кола исправљача моста / диоде. Феед путем Сцхмитт окидач (можда ћете морати капа и отпорник пре Сцхмитт окидач) На овај начин ви користите исти трансформатор која покреће ваш коло и то је такође безбедан.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top