Откривање ОН / ОФФ прекидач статус

2

2bengg

Guest
Здраво ИМ жели да спроведе нешто за моје завршне године. морам да будем у могућности да проверите статус прекидач. ИЕ је прекидач ОН или ОФФ сам схватио постоје 2 начина да то урадите, 1. мерење напона преко прекидача (ако је 230В АЦ онда је прекидач отворен) 2. мера текуће после прекидач, ако се струја која тече прекидач затворен. Треба за то да се уради помоћу микро контролер. Основна идеја је [аттацх] 53773 [/ аттацх] Како могу да применим ово? Морам да га подесите тако да микроконтролер је у стању да проверите да ли постоји пад напона преко прекидача или не.
 
Ја не мислим да је добра идеја имати директну везу између мрежног напајања и ваш микро одбора. Могао би бити безбедносно питање. Мерење у току са електро материјал це бити један начин да то урадите што сте предложили. Можете да направите једноставне лучне руком намотај калема око тренутне књиговодствене кабла.
 
можете ставити релеј преко прекидача и открије да ли је контакт отворен или затворен. Користите Оптичко изолатор за још више изолацију?
 
[Куоте = бтбасс; 859048] Ја не мислим да је добра идеја да имају директну везу између мрежног напајања и ваш микро одбора. Могао би бити безбедносно питање. Мерење у току са електро материјал це бити један начин да то урадите што сте предложили. Можете да направите једноставне лучне руком намотај калема око тренутне књиговодствене кабл [/ куоте] Хвала за одговор,. Хмм па ако ја разумем то исправно да ме питате за подешавање калем на сваку жицу посебно да провери да ли тренутни је која протиче кроз њега? цео подешавање би требало да обухвати око 5-6 такве везе. тако да има више намотаја ће цео склоп изгледа заиста запуштена ИМО. Можеш ли можда предложити други начин? [Куоте = хораце1; 859058] мозете пудт релеј преко прекидача открије да ли је контакт отворен или затворен. Користите Оптичко изолатор за још изолације [/ куоте] Хвала за одговор?, И кола ће бити пројектован на такав начин да сваки прекидач (ће бити око 5-6 прекидачи) би релеј преко њега Аниуаис, тако да да прекидач може бити контролисан / заобићи од микро контролер. има 2 релеја на свакој пребацили би пројекат скупље и сложеније. ја ћу имати поглед на Опто изолатор и видети шта се појави
 
Ово је моја идеја јефтиније .... паралелно на прекидач стави на ЛЕД и пред да стави ЛДР (изолује пар из амбијенталног осветљења коришћењем било ког тамне ствари као што су црна трака изолације) .. Сада, када је прекидач Отворите ЛЕД сјај ... н када је прекидач затворен ЛЕД ће угасити .... није га једноставно .... ;-) Такође, ако је ваш прелазак остаје отворен за дуго затим ставити ЛЕД са отпорником у серију са прекидачем ... Напомена: нада у добио оно што ја покушавам да кажем ... и ако у не само да ми кажеш ... Ја ћу ставити на ПИЦ кола за вас ... ;-) Пуно среће!
 
[Куоте = 2бенгг; 859166] Хвала на одговору, добро је да се кола пројектована на такав начин да сваки прекидач (ће бити око 5-6 прекидачи) би релеј преко њега Аниуаис, тако да прекидач може да се контролише / заобиђена од стране микро контролер. [/ Куоте] Ако имате ионако стварно преко прекидач, тако да уређај може да се укључи од микроконтролера, зашто не уклоните мрежни прекидач и имају прекидач као инпут за микроконтролер - када је прекидач на микроконтролер затвара релеј. Ако реле има додатни контакт можете да користите да бисте проверили је затворен.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top