Повезивање и програмирање ПИЦ

A

AntmanLFE

Guest
Здраво. То је био само неки дан сам мислио да сам ја бих воле да се играју са микроконтролером и дошао преко одбора и ставио заједно пре неколико година. То је комплет и ја вероватно престао да ради нешто са њим, као код / ​​веза је била изнад моје главе у том тренутку. Унфортунетли ја донт имати никакву документацију коју сте добили уз комплет. Проблем ја сам суочава у овој фази је програмирање чип. Имао сам УСБ на серијски адаптер, али на крају сазнао на форумима да је то бескорисно за ову сврху. Онда сам савијени од старог звер који је имао серијски порт на леђа и покушао помоћу програматора као ИЦ-Прог са ЈДМ програматором безуспешно, али имам осећај да сам можда иде у погрешном смеру, а може се то ради стварно толико лоше Мислио сам да ћу писати на форуму овде. Микрочип је ПИЦ16Ф877А И / П Им не сигуран да ли ми треба посебан програматор као серијски порт повезан са МАКС232 чип на плочи. Свака идеја је или сугестије о томе како ја могу добити овај рад?
 
Ако сам добро разумео твој проблем, верујем да можете наћи неке корисне информације у овој [урл = "хттп://вв1.мицроцхип.цом/довнлоадс/ен/девицедоц/30277д.пдф"] документ [/ урл] Поглед на шему на страни 4 - 4, то би могао да буде неки део одговора на проблем.
 
Им не сигуран шта сам гледајући у том документу поново ЛЕД као ја донт гет важећем тачке потока. Претпостављам да резимирам моје питање у овој фази 1) Да ли је потребно нешто више од серијског кабла на програм ово? (Ја не мислим, али само проверавам) 2) Да ли је ово подешавање програмирање са ЈДМ програматором исправан приступ?
 
[Б] [и] 1) Да ли је потребно нешто више од серијског кабла на програм ово? (Ја не мислим, али само проверавам) [/ И] [/ Б] Ја мислим да ти треба нешто више, а не само серијски кабл. Где то иде пинове РС232 конектор на микроконтролеру? На УАРТ игле или негде другде? [Б] [и] 2) Да ли је ово подешавање програмирања са ЈДМ програматором исправан приступ [/ и] [/ б] Ја не знам одговор на ово питање, јер ја нисам користио ЈДМ програматор. Како сам разумео твој проблем, желите да имате ИЦСП (Ин Цирцуит серијско програмирање). Уколико желите да, морате имати следеће:. [Б] [и] Захтев кола мора бити пројектован тако да омогући свим програмским сигнали да се директно повезан са ПИЦмицро микроконтролера [/ и] [/ б] - ово је текст из Документ који сам препоручио за вас. Ако ваш серијски конектор је линк на одговарајуће пинове микроконтролера него што можете Программ свој микроконтролер са њом. Ако мислите да сам ја добро схватио твој проблем, покушајте да прочитате текст под насловом [б] [и] Како Спровести ИЦСП ™ Користећи ПИЦ16Ф8Кс ФЛАСХ микроконтролера [/ и] [/ Б]. То је на страници 2-21.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top