Помоћ са радом фазе радник користи СПДТ прекидач

S

sarslanali

Guest
Ја дизајнирање фазе низа антена за моје завршне године пројекат. За фазу Правац делу ја користим скиворкс СПДТ прекидач АС213-92ЛФ. Као што не постоји модел доступан за симулацију прекидач, па сам директно пројектован и тестиран фазног радник. ПЦБ је приказан на слици. То није коначна ПЦБ, као што можете видети. Проблем је у томе што ја добијам С11 око -6 дБ, С22 око -7 и С12 око -10 дБ, што је веома лоше перформансе. Молим вас реците ми шта да урадим да побољша перформансе. Ја сам помоћу 50 ома линију на СР-4 подлоге и радна фреквенција је 2,4 ГХз. Молимо његово хитно [аттацх = ЦОНФИГ]. 77936 [/ аттацх]
 
Ја бих конус линије на прекидач, да се смањи дисконтинуитет. Ово ће такође дати простора да ставе на земљу путем поред прекидача. [ИМГ] хттп://имагес.електрода.нет/64_1343674852.пнг [/ имг]
 
Хвала за брз одговор. Имам још неколико питања. 1. Да ли стављате тло преко близини прекидач чини никакву разлику? 2. Где треба да укратко дигитални земљу са антенским терену? Црна жица на две стране су дигитални разлози које сам користио. Да ли је кратак и средњи пин РФ прекидач? 3. Треба ли ставити кондензаторе што је ближе могуће да је РФ пиновима прекидача? Хоће ли би било разлике?
 
поставите ГНД путем што ближе ГНД пин прекидача могуће, да ће највероватније направити разлику. Ваљда сви доњи слој ГНД. га користите као и РФ и дц ГНД. десолдер СМА конектори, ставити неке ГНД Виас на ГНД пинова на СМА повез, и залемите их назад. пуњење Виас са залемити неће деградирати перформансе. стављајући неке шант капе попут 47-100пФ на једносмерног напона Цтрл, као и близу чипом могуће такође може да помогне, а већи капа као 1уФ на анвхере на ПЦБ. места у низу једносмерног блок словима неће много разликовати их оставити какве јесу, можете да покушате да користите мањих, али не и пресудан, и проверите да ли ваша линија заиста 50охм, односно ако сте у стању да одштампате брз ПЦБ, ставити само 50 ома Права линија са истом дужином вашег фази схифтер ПЦБ и мера С11 и С21 у складу са истом врстом СМА конектора срецно
 
[Куоте = кх4н; 1117661] и проверите да ли ваша линија заиста 50охм, односно ако сте у стању да одштампате брз ПЦБ, убацио само 50 Охм пропорционалне са истом дужином на фазне схифтер ПЦБ и мера С11 и С21 у складу са Исти тип конектора СМА среће [/ куоте] Дефинитивно ово. Пробао сам кроз рупу с цоак конектора као конектора ивици лансирних раније (много јефтинији тако), али на високим фреквенцијама може изазвати значајне рефлексије, јер ви само користите два копнене пинова на конектору. Дакле, само се неколико линија тест пренос, и покушати га са линије ради у различитим правцима да видимо да ли прави разлику (то би могао на ФР4). Затим покушајте да урадите нормалан распоред, али замените компоненте на различитим путевима са 50охм траке и видим да ли још увек добити добар меч. Нека гради се ближе коначном кола док не пронађемо проблем.
 
Хвала за одговоре. Ја ћу тестирати линију преноса, али као што сам рекао ја гради постепено низа антену, тако да сам већ користио ову линију ширину (2,55 мм за СР-4, Ер = 4,3) у Вилкинсон снаге граничник и један обрнути-ф антеном. Ја сам их тестирао, након фабрикације и они покажу добру утакмицу са симулацијом у ХФСС и има ЗО од 50 ома. Линија ширина 50 ома је такође био симулиран у ХФСС након почетног израчунавања АппЦАД. Ако се инсистира сутра ће поново покушати са далеководом. 1. Али да ли је ова врста понашања заједничког са РФ иц? Мислим њено потпуно другачије од онога што су показали у листу података. 2. Да ли морам да користим два кондензатора ДЦ блок између прекидача као што сам користио у слици или само један ће бити довољан? Ови кондензатори су дате у техничком опису за један прекидач (3 капа за 1 прекидач). И они су рекли да су неопходне за правилан рад ГаАс прекидач за позитиван напон рад. Они су предложили 100 пФ поклопац за фрекв> 500 МХз.
 
[Куоте = сарсланали; 1117823] 1. Али да ли је ова врста понашања заједничког са РФ иц? Мислим њено потпуно другачије од онога што су показали у дата схеет [/ куоте] То може бити потпуно другачији, ако распоред је потпуно другачији од онога што произвођач користи / препоручује.. За прекидача земљу, ви сте увели велику серију индуктивитет и постављен на земљу путем далеко од преласка - велика разлика, преместите је много ближе. За "дигиталних" сигнала, ви сте користили уску линију непознатог дужине - могуће разлике. Можете да раздвоји дигитални линију помоћу велике серије отпорника веома близу прекидача. Из онога што сам видео у техничком опису, контролни сигнал има веома мало струје, тако отпорник ће проћи контролни сигнал и дистанцирати могуће РФ сигнала. За серије кондензатор у РФ линији, један кондензатор је довољно. Један кондензатор блокови ДЦ, па шта је вредност додавања постоји други цапацитиор?
 
[Куоте = волкер_муехлхаус; 1117831] За "дигиталних" сигнала, ви сте користили уску линију непознатог дужине - могуће разлике. Можете да раздвоји дигитални линију помоћу велике серије отпорника веома близу прекидача. Из онога што сам видео у техничком опису, контролни сигнал има веома мало струје, тако отпорник ће проћи контролни сигнал и дистанцирати могуће РФ сигнала [/ куоте] Хвала на одговору.. За дигиталне линије, ја ћу контролисати линије помоћу микроконтролера. Мислио сам да је за дигиталне линије РФ ИЦ, дужина линије или ширина линије не чини никакву разлику. Мислим да сам био у праву. Само сам хтео да се смањи напор линије контроле спајањем два линије за прекидача. Дакле, 1. Да ли треба да дам посебан контролни сигнал за сваки прекидач? 2. Купио сам 1000пФ 1206 пакет СМД капу за распаривању. Да ли треба да постави велики отпорник серије (као што сте рекли) са овим 1000пФ на земљу и као блиски пинова могуће? 3. У датом ПЦБ, ја сам користио другачији пакет 100 пФ капу (Као што можете видети неке велике, док су остали мали) ће направити било какву разлику?
 
[Куоте = сарсланали; 1117866] 1. Да ли треба да дам посебан контролни сигнал за сваки прекидач? [/ Куоте] Мислим да можете да користите 4.7кОхм отпорник директно на сваког прекидача и повежите их на истом дигиталном линијом. [Урл] хттп://ввв.скиворксинц.цом/уплоадс/доцументс/АПН2015.пдф [/ урл] [урл] хттп://ввв.скиворксинц.цом/уплоадс/доцументс/200193Д.пдф [/ урл] [куоте = сарсланали; 1117866] 2. Купио сам 1000пФ 1206 пакет СМД капу за распаривању. Да ли треба да постави велики отпорник серије (као што сте рекли) са овим 1000пФ на земљу и као близак пинова могуће [/ куоте] Нисам сигуран да ли је потребно, јер 4.7кОхм већ пружају неке изолацију од РФ сигнала? . Ако желите да додате капу, нисам сигуран да ли је 1нФ најбољу вредност (-> себе резонантна учестаност?) [Куоте = сарсланали; 1117866] 3. У датом ПЦБ, ја сам користио другачији пакет 100 пФ капу (Као што можете видети неке велике, док су остали мали) ће направити било какву разлику [/ куоте] Ја бих проверити експериментом: ставите их у сред линије? и мера С11 и С21.
 
[Куоте = волкер_муехлхаус; 1117469] Ја бих конус линије на прекидач, да се смањи дисконтинуитет. Ово ће такође дати простора да ставе на земљу путем поред прекидача. [ИМГ] хттп://имагес.електрода.нет/64_1343674852.пнг [/ имг] [/ куоте] Да, та два мала Тхру рупе у црвено у скици су од виталног значаја за ову прекидач перформансама. Линија између Тхру рупе на терену и подземних пина на прекидачу мора да буде веома кратак! Још увек можете да га поправим бушењем мали отвор Пролазна одбора на та два места, и лемљење кратко аутобус жица од врха до дна. Ако растојање од прекидача пин 2 на задња терену је више од 0.100 инча, форгетабоутит! Ако ме било, вероватно бих изабрао СП2Т прекидач који је упојна тип, не размишља тип који сте одабрали.
 
1. Само сам хтела да додам 1000пФ на контролне линије, јер ће бити повезан са микроконтролером и прочитао на неком месту које се додаје да смањи буку дигиталног сигнала. 2. Што се тиче 4,7 кОхм отпорника, није већ доступна у прекидачу? Пошто отпорник се не помиње у подацима нигде. Али документ сте поменули користи 5 кОхм са ФЕТ. Купио сам ове прекидаче, јер само су они били доступни овде, а ја нисам много знао о њима. Можда нисам довољно тражи на интернету о њима. Али ја сам их купио, па морам да користим ове прекидаче. Такође ћу покушати да буше рупе у ПЦБ сутра, ако је то могуће
 
Можда бити ок. Вхеневери ставиш два СП2Т прекидача заједно са кратком линије дужине између њих, ви ризикујете да има одјека. Ако погледате на "офф" руку, они изгледају као РФ кратких спојева када је у изолацију режиму. Дакле, пребаците 1 је наведен као 20 дБ изолацији и прекидач два је такође 20 дБ изолација, али у једној фреквенцији где дужина линије је н * (1/2 таласне дужине) имаћете јак одјек и комбинација ова два прекидача Можда само дају 15 дБ укупно изолацију! Ако имате једну фреквенцију, где изолација добија веома лоше, али је ок далеко у фреквенцији, то је вероватно проблем (под претпоставком да решите преко отвора на пин 2, наравно). Упијајућа прекидач убија резонанцу, и можете имати широкопојасни изолацију од 20 + 20 = 40 дБ.
 
[Куоте = сарсланали; 1117945] 2. Што се тиче 4,7 кОхм отпорника, није већ доступна у прекидачу? [/ Куоте] ја не знам. То је само пало на памет као могући извор грешака, поред земљу преко пласману. Било би сјајно ако би имали апликације белешку дајући више детаља.
 
Само још једно питање: 1. Где треба да ставите капу ДЦ блок између два прекидача? Сада су на местима обележеним жуте на слици. Да ли треба да га замени са само два капом на позицијама означена црвеном бојом на слици? Хвала за сву помоћ. Ја ћу пратити ове предлоге и да ли знате да ли је било побољшања. Молим Вас да ме обавестите да ли постоји још нешто што ми недостаје.
 
вонт значи много, можете их оставити на жутим обележеним местима да избегне изградњу новог ПЦБ, али ако следећи ПЦБ верзија је случај од остави само један у центру, локација неће много важно.
 
Хвала за сву помоћ. Био сам заузет у мом пројекту, тако да не могу објавити резултате. Направио сам нови ПЦБ помоћу своје предлоге. Он је радио са задовољавајуће резултате. И м отпремање слике ПЦБ, као и измерени резултати. РФ кабл сам са машином ВНА није била веома доброг квалитета. Хвала јос једном на помоци. Надам се да ће помоћи некоме у будућности. [Аттацх = ЦОНФИГ] 78879 [/ аттацх] [аттацх = ЦОНФИГ] 78880 [/ аттацх]
 
[Куоте = сарсланали; 1117452] Ја сам дизајнирању фазе низа антена за моје завршне године пројекат. За фазу Правац делу ја користим скиворкс СПДТ прекидач АС213-92ЛФ. Као што не постоји модел доступан за симулацију прекидач, па сам директно пројектован и тестиран фазног радник. ПЦБ је приказан на слици. То није коначна ПЦБ, као што можете видети. Проблем је у томе што ја добијам С11 око -6 дБ, С22 око -7 и С12 око -10 дБ, што је веома лоше перформансе. Молим вас реците ми шта да урадим да побољша перформансе. Ја сам помоћу 50 ома линију на СР-4 подлоге и радна фреквенција је 2,4 ГХз. Молимо његово хитно [аттацх = ЦОНФИГ]. 77936 [/ аттацх] [/ куоте] Имате проблеме диелектричном супстрату. не раде на пројектовани на фреквенцији.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top