Преко Преко Солдермаск

D

damian_s

Guest
Здраво свима, ја сам мало збуњена око солдермаск слоја у уметничка дела генерације. Да ли треба да да све Виас покрива солдермаск или не? Хвала.
 
Повез их .. Уосталом, ви не желите да попуните Виас са лемљење, зар не? Поздрав, ИанП
 
Здраво, Ако је прототип даске су и још увек у процесу развоја, онда треба да демаскирати Виас за тестирање ради, обично прототипова одбори су раскринкани, јер је у фази развоја, и не заборавите то није обавезно .... И плоче су маскирани, када је њен иде за масовну производњу са свим итерације је прошао кроз, пре него што производ издање. Сада је ли упто да одлучите, да ли да иде за маскирање / демаскирање преко? Надам се ово помаже вам. Поздрави Рамесх
 
Немати своје Виас покривен маском могу да доносе неке од следећих проблема кроз живот ПЦБ-а. Када се талас лемљење може изазвати растопљеног лема да дува из рупе, што доводи до оштећења Виас, лемљење и лемљење прскање лопте итд на плочи, као и касније корозије. Виас ће губити боју и на крају проузрокују корозију, у зависности од окружења. Они се могу заједно кратког контактом из других површина. Они се могу користити за тестирање, али користећи путем за тестирање може довести до оштећења и преко паузе у мрежу. За финалних производа најбоље је да покрије Виас тако приликом креирања лемљење одупре Гербер датотеке не укључују Виас.
 
Ја бих да додам горе добри разлози од стране других чланова. Ако радите БГАс или уБГАс требало би дефинитивно маску Виас на горњи део бар. За тестирања можете оставити Виас изложени на дну стране, али за производњу није добра пракса за разлоге које друге плакате. Ја сам прикључних две слике Бад преко дизајна лемљење маском на БГА. Можете јасно не види покривају Виас може довести до све врсте проблема. Мајноон
 
Здраво, Када се у ПЦБ деисгн и развој процеса, затим у циљу разоткривања Виас је за тестирање ПЦБ, пре него што финални производ издање. Као циберрат каже, зашто морају да иду на таласу лемљење, док ПЦБ су још увек у процесу дизајнирања објасните. И већина компанија обично демаскирати преко за тестирање сврху, јер је истрага у преко теста и функционалност, они не могу увек имати тачку тест за сваки функционалних блокова мада ...? У претходном поште, у вези са БГА маскирање са горње стране, такође могу да користе Преко гит ..... Поздрави Рамесх
 
јер мој је одбор већ заштићена као што је нека врста борбе против оцсидан слој, никада нисам лемљење маска Виас. и то има своје предности да ако моје одбора је прототип и морам да додају више компоненти него што могу да га повежете са Виас
 
За кроз рупу компоненте, у треба додати и маске за Виас на обе стране ПЦБ-а .. за БГА или уБГА, у треба додати и маске за Виас на врху стране и отворите га на дну стране .. за БГА или уБГА, користите укупни маскирање на врху стране ..
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top