УСБ Постављен ЈДМ програмер

N

nomad13

Guest
Видео сам овај сајт са овом занимљивом дијаграму. Аутор каже да ова једноставна кола може да се користи за програмирање ПИЦ16Ф84 и сличне "флеш меморије" делове типа. Он користи јефтину 555 тимер ИЦ за генерисање напона програмирања из +5 В шине, омогућавајући коло може да се напаја преко УСБ порта рачунара. 555 тајмер (ИЦ1) је конфигурисан као слободни Руннинг осцилатор са фреквенцијом од око 6.5кХз. Излаз тајмера вози четири 100нФ кондензатора и 1Н4148 диоде вир-ур у на Цоцкрофт-Валтон конфигурацији напона множилац. Излаз мултипликатор је укључен све до МЦЛР / Впп пин ПИЦ током програмирања путем 4Н28 оптокаплера. [ИМГ] хттп://имагес.електрода.нет/24_1182388649.јпг [/ имг] Диоде ЗД1 и Д5 између МЦЛР / Впп пина и тла причврстити на излаз мултипликатор на око 13.6В, обезбеђујући да је максимални улазни напон ( Вихх) од ПИЦ није прекорачен. 100кΩ отпорник повлачи иглу до валидног ниском логичком нивоу (Вил) када оптокаплера не спроводи. Коло је компатибилан са популарним "ЈДМ програмер", тако да може да се користи са пратећим софтвером, као што су "ИЦПрог" (видети [урл] хттп://ввв.иц-прог.цом [/ урл]). За оригинални сајт кликните ово: [урл] хттп://ввв.силицонцхип.цом.ау/цмс/А_102420/артицле.хтмл [/ урл]
 
Свако изградили ово и покушао га?
 
Мислим да је тако. Али ја још увек преферирају изградњу ГТП-УСБ програматор. Такође се напаја и повезивање тхру усб. Она такође има моћан софтвер који подржавају највише ПИЦ. За оне који су изградили овај пост овде свој коментар. : Д: Д
 
Мислим ГТП-УСБ је нелегална клон и фирмвер некако цопиригхтед? Или грешим? [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 23 секунди: [/ цолор] [/ сизе] Израда то би било незаконито - не би ли?
 
[Куоте = всмГуи] Мислим ГТП-УСБ је нелегална клон и фирмвер некако цопиригхтед? Или грешим? Што би било противзаконито - Зар не [/ куоте] Ја не верујем да његов илегално да направите сопствену ГТП-УСБ програматор, јер оно што се изгради је лите верзија која подржава винпиц800 верзијом 3,55 г. Незаконито је био ГТП-УСБ Плус који је подржан од стране најновије верзије винпиц800. То је готово немогуће имати фирмваре ГТП-УСБ Плус, али фирмваре за ГТП-УСБ Лите је овде постављен у едабоард. Тако да сам још увек белиеветхат је легално.
 
такође можете направити сами ИЦД2 клон (онај са пуном подршком усб - ПИЦ18Ф4550 и 16ф877) да је неки скупљи, али ће програмирати све слике, а можете и отклањање грешака свој програм ... Овај УСБ ЈДМ програматор неће програмирати савремене слике, и пошто је још РС232 биће веома споро програмирати велике слике са 16К или више блицем у њој ... Сам себи изградио ГТП УСБ (лите) и један ИЦД2 клон ...
 
Мислим да смо склизнуће ван теме .. :) Да ли је неко изградио још овај програматор?
 
па ја не склизнуће офф ништа ... :) Само сам хтео да кажем да је ово програмер не вреди зграда ... изгледа да ради, јер изгледа да нико није изградио ... [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 1 минута: [/ цолор] [/ сизе] постоји и "мали" проблем ... где је ПИЦ фирмваре ..?? : (
 
[Куоте = Криптон2035] па ја не склизнуће офф ништа ... :) Само сам хтео да кажем да је ово програмер не вреди зграда ... изгледа да ради, јер изгледа да нико није изградио ... [/ Куоте] Ти погодили у главу. То је још један још ЈДМ програмер са напона мултипликатор.
 
[Куоте = Криптон2035] постоји и "мали" проблем ... где је ПИЦ фирмваре ..?? :.. ([/ Куоте] Па пријатељу мој, нема потребе за фирмваре, јер је ово само још један ЈДМ програмер 16ц/ф84 на дијаграму је програмирање утичница за сличне врсте микроконтролера конектор са друге стране се користи за . микроконтролер различитих пински задатак Да ли се може рећи да је овај програмер не вреди зграда ... Али и за друге који само желе да почну на изградњи сопственог програмера то може вреди пробати: Д.
 
Опто је уредан начин да се контролише Впп ствари. Ево једноставан ЛВП за повремене ПИЦ хоббиест. [Урл] хттп://ввв.столз.де.бе/ [/ урл] [имг] хттп://хоме.врвеб.де/ ~ лотхарстолз / столз.де.бе / лвпц / гфк / лвпц.гиф [/ ИМГ]
 
[Куоте = номад13] Па мој пријатељ нема потребе за фирмваре, јер је ово само још једна ЈДМ програмер. 16ц/ф84 на дијаграму је програмирање утичница за сличне врсте микроконтролере. Конектор са друге стране, користи се за микроконтролер различитих пина задатка [/ куоте] ОК - нисам видео ово.! нема фирмваре потребно ... извини [куоте = номад13] Да ли се може рећи да је овај програмер не вреди зграда ... Али за друге који само желе да почну на изградњи сопственог програмера то може вреди покушати. [/ Куоте] Ја још увек одржавају то лоша идеја ... Боље изградити једноставан јдм програмер ... Једино овај програматор је драгоцен је за генерисање боље 13В него реалног ЈДМ која се ослања на РС232 напона (који су сасвим никада присутни на лаптоповима ...) Само ћете моћи да програмских старим сликама, а не новим .. . боље изградити ГТП УСБ Лите који није компликованија, има веома леп софтвер и да ће програмирати скоро све слике данас ... Такође сам изградити ЈДМ програмер Пре много времена, био је веома срећан са њом, али сада је време да се боље ствари ...
 
Ја верујем да је ЈДМ2 цимплест програмер .. Ако желите да изгради нешто више .. Прво покушајте Инцхворм + Онда УСБ ИЦД2 клон
 
ако желим да ЈДМ верзија УСБ, како ја радим? најбољи тим у вези, бадбои2007
 
[Куоте = бадбои2007] ако желим да ЈДМ верзија УСБ, како ја радим? најбољи тим у вези, бадбои2007 [/ куоте] ЈДМ је серијски порт програмер и ја не знам да ли је неко покушао помоћу УСБ на серијски конвертор на ово. Али за мене то не ради, па сам се пребацили на пицкит2.
 
[Куоте = номад13] [куоте = бадбои2007] ако желим да ЈДМ верзија УСБ, како ја радим? најбољи тим у вези, бадбои2007 [/ куоте] ЈДМ је серијски порт програмер и ја не знам да ли је неко покушао помоћу УСБ на серијски конвертор на ово. Али за мене то не ради, па сам се пребацили на пицкит2 [/ куоте] Жалфија савет..
 
Ако урадим овако, то право? или Нећу још да тестирамо!
 
[Куоте = бадбои2007] ако радим тако, то право? или Нећу још да тестирамо! [/ Куоте] ово је један програмер који користи као основа? којих је један сте изменили?
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top