Шта то значи ВХДЛ-нотација?

F

frznchckn

Guest
Мој колега и ја се трудимо да дешифрује неки код произвођача, а ми управо нису упознати са неким од ове нотације: [ЦОДЕ] константа МИ_ЦОНСТАНТ: стд_логиц_вецтор (4 доунто 0): = СТД_ЛОГИЦ_ВЕЦТОР (то_унсигнед (16 # # 0, 5)) ; [/ цоде] Оно што је други знак # за овде? Пронашли сам [урл = хттп://ввв.вхдл.ренерта.цом/мобиле/соурце/вхд00041.хтм] ВХДЛ - Књижевно [/ урл] у вези "базе буквално". Да ли неко можда додатно објаснимо басе_литерал нотација? басед_литерал:: = база # басед_интегер [. басед_интегер] # [експонент] Хвала.
 
Очигледно, 16 је основа и 0 је басед_интегер. Фракције и експонента су изостављени, јер то грамматиц дозвољава.
 
Би да буде експонент базу? Дакле, за овај пример: 16 ^ експонент, јер 16 је база?
 
Нисам сигуран, али претпостављам је оно што ви називате база је 0, а 16 је радикс (тј. Хек). Исправка: Ја сам мислио да је то 0х * 16 ^ екс. Ја могу бити погрешно, ипак.
 
своје најкорисније Бити у стању да представи целе бројеве, као хек бројева!
 
ВТФ је истина да су морали да представљају вредност 'нула' у Хек уместо децималног. (Уколико ово је само један ред у гомилу, и сви остали редови заиста имало смисла да се Хек: 16 # 4 #, 16 # 8 #, 16 # Ц #, 16 # Ц #, итд)
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top