Шта је Фреевхеел Диоде

S

Sathish

Guest
Поздрав свима, Да ли неко да ми помогне у разумевању онога што се зове "Фреевхеел диоде", где надје своју примену и зашто. Ја ћу га наћи веома цонфортабле ако приложите документ или линкове. тханк
 
Ове диоде су цонецтед у обрнутом смеру упоредо са индуктивних оптерећења. Ове диоде помаже у обезбеђивању несметаног струја оптерећења и елиминише негативан напон преко оптерећења. То наћи примену у исправљача и снаге електронике. Главна предност ових диода је 1. Континуирано струја индуктивног оптерећења 2. Виши просечан напон
 
"Повезивање причврсни диоде" [урл] хттп://ввв.алпхасциентифиц.цом/тецхнотес/тецхноте1.пдф [/ урл] Поздрав, ИанП
 
Није баш тачно начин објаснио. Замајац диоде су у ствари стезање диоде служе да обезбеде ДЦ пражњења пут за остатак ускладиштена енергија од индуктивног оптерећења, као што је мотор или соленоид. У принципу, ово је супротстављају задњу ЕМФ због Закона Ленцово за било уређаја изграђен на принципу електромагнетизма као што је индуктор или солениод. Укратко, то је механизам заштите. Обично транзистора или струја возач је повезан на једном крају тог индуктивним оптерећењем. Без замајца или стезање диода, као што је остатак енергија може Сурге транзистор, па га изазива да се распада.
 
Поздрав свима, Хвала свакоме. ви људи је дало веома добро објашњење. је диода у ЦКТ сам прикључен је бесплатан точак диода.
 
Сатхисх, Да, диода приказан у вашој шеми је Фреевхеел диода. Индуктивни уређај генерише напон према једначине В = ЛДИ / дт. Када струја изненада падне на нулу, ди / дт је веома велика, што доводи у "индуктивних кик" напона, који могу довести до оштећења друге компоненте. Бесплатно точак диода обезбеђује пут за индуктивна струја тећи. Резултат је да струја кроз калем / диода комбинацији у моменту искључивање је једнака струји која је протиче непосредно пред искључивање. Тренутна затим распада експоненцијално према И = ИМАКС (1-екп (-ЛТ / Р) где је:. Имак је иницијална струја т је време од искључивање Л је индуктивност Р еквивалент серија отпор... споја. Наравно, за компликованије кола, једначина не може бити једноставно као што је приказано горе експоненцијална. поздрав, Крал
 
Сатхисх написао [куоте] Поздрав свима, хвала све једно. ви људи је дало веома добро објашњење. је диода у ЦКТ сам прикључен је бесплатан точак диода. [/ Куоте] Да је.
 
И лутају где термин слободан вожња дошао с обзиром да је спона диода за индуктивних оптерећења. она мора доћи из истог типа који кажу де прислускивање и катцханга за компјутерске изненадног стопаге и дебаговања за Телетипе машине стварне дебаговање.
 
добро ове диоде су повезани у паралелно са индуктивним оптерећењем у обрнутом смеру да дају константан струја оптерећења ...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top