говорник смањење буке?

A

ahgu

Guest
Који су начини за смањење буке на звучнику? Имам белу буку из мог звучника од отупут од кодека, чак и добијање нулу. Мој сетуп: ДАЦ ---> диференцијал излаз -> 10Кс појачало (премошћавање конекција). Из неког мерења, нашао сам буку из ДАЦ је већа од тла иако излаза 0. Такође, ту је бука у колу које доприносе за звучник пре 10Кс користи. Ја мерити АЦ напон преко неких бодова. Ја не знам како да се измери буку, мерење АЦ напона помоћу 6.5дигит ДММ је једини начин могу да се сетим. Регулатор: 0.4мВ ДАЦ излаз на 0: 0.8мВ. Улаз за напајање појачала је мин 0.4мв чак и ако ДАЦ је уклоњена. Са овим комбинацији, чујем буку бели из звучника. Сада како могу да уклоним беле буку? Ово изгледа тешко проблем.
 
Да ли имате осцилоскоп са високим појачања улазног канала? Бука таласни облик може сугерисати шта је изазвало буку.
 
Здраво ахгу Мерење буке са ДММ је скоро инпоссибле. За правилно мерење ти треба осцилоскоп. По мом мишљењу, ваша бука може бити генерисан у ДАЦ или у појачалу. Да ли је бука и даље тамо ако кратко улаз вашег појачала (ДАЦ није повезан)? -> То би могао да буде да је кондензатор је бука соурце Ако сама ампера не генерише буку, могуће је да је ДАЦ га генерише. Проблем је често, да ДАЦ има аналогни и дигитални снабдевања. Да ли је ваш аналогни напајање (ако имате обоје) правилно? Да ли имате довољно раздвајања-Ц је близу ДАЦ? Поздравља
 
номалли бука је висока фреквенција сигнала у могу елимнинате да помоћу некакву Лов Пасс Филтер одбаце високе фреквенције буке. то ће имрове ствари мало. Такође људско ухо не може да чује све фреквенције, али помоћу филтера ће смањити цлеарити мало
 
Навикао сам на појачала. Ако после схоттинг је појачала улаз са или без ДАЦ повезан бука је још увек тамо, онда проблем може бити из ваше земље линије. проверите и своје ГНД везе. то би могло да доведе у Ур пцб лаиоут. ако сам знао више детаља о Ур рада бих знао како да помогне више
 
Здраво, Само право. Једна тачка уземљење треба применити, зар не?. Суочио сам такву буку.
 
Ви желите да проверите и видите да ли било које брзе време успона Едге је хармоници нису спојница вашим звучника трагова. Вероватно звезда уземљење са главног равни тла ће помоћи. Желите више информација. У таквим случајевима распоред има много везе са твојим буке ....
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top