како направити филтер бенд пролаза са Матлаб?

S

showntimoon

Guest
Желим да користим дигитални филтер у Матлаб, како могу одредити његови параметри да га користите као филтер бенда пасс? шта је именитељ и нуминатор коеф. ?
 
Ја ти предлажем 2 начина: 1 - можете да користите филтер дизајн и алатке за анализу (фдатоол). Ово Тоолбок је веома моћан и веома једноставан за коришћење у дизајну филтера. можете изабрати БПФ у опцији и онда дизајнирати како ви то желите. 2-можете да користите [б] = маслац (н Вн 'фтипе') Ако Вн је два елемента вектор, Вн = [в1 в2], маслац враћа налог 2 * н дигитални Појасни филтер са опсегу в1 <Вн <в2.
 
Да Иам користи први пут, али опције да изаберете БПФ и опсегу ивице Фрек. постоје само у аналогном филтера. ват о дигиталном филтера дизајн?
 
коју верзију је ваш матлаб? мој МТАЛАБ в6.5 фдатоол могу синтеза БПФ у дигиталном без икаквих проблема.
 
Ја не мислим да фдатоол даје у аналогне филтере они су дигитални.
 
Здраво Ако користите МАТЛАБ 7 (или новије верзије), користите филтер дизајн: Старт ........> МАТЛАБ .....> Филтер дизајн> филтер дизајн и анализу функције можете ....... дизајнирати ваш филтер врло лако. хвала.
 
Најједноставнији је: фир1 Постоји још једна софистицатед: иулевалк Можете видети сигнала помоћ обраду Тоолбок би: помоћ сигнал Али генерално је боље да прочита барем неколико страница дигиталног филтера теорије. То није апсолутно неопходно да знате шта је "именитељ" и "бројилац" или диференцијална једначина. Али требало би да прочитате да знате како да изаберете филтер налог (њихова величина), као и да буду свесни филтера стабиллити.
 
Мислим Иулевалк је пут којим треба ићи. То је веома једноставно, само дајте релативне амплитуде и одговарајуће фреквенције у матричном облику. Не заборавите да ставите дигитални фреквенцију уместо стварног!
 
можете фдатоол, лако је дизајнирати филтера
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top