потребна помоћ на ОФДМ синхронизацију

S

shameem

Guest
Здраво, ја радим на тхесинцхронисатион од ДАБ (дигитално аудио емитују) пријемника. Она се заснива на ОФДМ технологије. Имам снимљену сигнал ДАБ. Сигнал је заробљен са ИФ 38,912 Мхз. Тада сам користио технику ундерсамплинг да пробају сигнал на фреквенцији 8.192 МХз узорковања. После тога, ја помножи заробљене узорке са низовима {1,0, -1,0} и {0, -1,0,1} да довнцонверт овај сигнал појасу. Онда сам се пријавио два ЛПФ на обе И & К потоцима и десетковале секвенце по 4 за обављање 2048 ФФТ тачака. Према свим новинама кроз које сам пролазио, кажу да сада ја треба помножити демодулатед секвенце са цоњ овог познатог секвенце (ССС), а затим да би требало урадити 2048 тачака ИФФТ да импулс респонсе.Ин овај одговор импулса, ја треба да добијем највећу вредност на неки офсет у времену. Али, када радим све овај процес, не добијају никакву највећу вредност у импулсном одговор уместо да добијем неку буку као сигнал који има многе врхове скоро једнаке снаге. Ја такође не добијају никакву врхунац у процесу аутоцорелатион такође. Ако неко има неку идеју о том проблему, молим те помози ми да предложи неки излаз.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top