10 битни АДЦ резултат на 8 бита?

M

M3GAPL3X

Guest
Здраво момци, брзо питање. Који је најбољи начин за мене да конвертујете 10 битни АДЦ резултат (користи два регистре - АДРЕСЛ и АДРЕСХ за чување резултата, било у лево или десно оправданог начин) у 8 бита? Ја ћу морати да се тај 10 битни АДЦ резултат и на крају га послати преко серијског. Било смернице ће бити много поштовати!
 
Здраво, Ако поставите АДЦ да сачува резултат Лево Јустифиед, битови 9 - 2 су ускладиштене у АДРЕСХ бајта, тако да само користите то, такође, чува делове 0-1 у АРЕСЛ. Можете видети примере шта мислим у подацима чипова.
 
Захваљујући ВП100 која има смисла. Ја ћу ићи напред и покушати да
 
или лево их оправда, или десно преместе 10-битне резултате од 2 бита.
 
Хвала момци. Моје питање је, ако сам оставио пребаци их, ја ћу имати 8 битова у регистру АДДРЕСХ и 2 бита у АДДРЕССЛ регистра. Не бих стало на 2 бита у регистру АДДРЕССЛ?
 
Здраво, мислите да сте поенту о АдресХ и Л. Не знам који чип користите - не сви датасхеетс даје јасно објашњење АДЦ оправдања - ако погледате горе ПИЦ 16Ф887 датасхеет - сл 9.3 на страни 102 приказује јасан дијаграм. За 8 битном резултат само копирате АДРЕСХ на радну ресигистер - нема потребе да се помери или нешто - и 2 ЛСБс у АДРЕСЛ су шта желите да ипак изгубити према ономе што сте рекли раније?
 
Хвала УП. Сада разумем. Ја ћу бити помоћу ПИЦ 16Ф687. Хвала још једном!
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top