7 сец. приказивање ФПГА одбора

K

keremcant

Guest
Здраво, ја сам покушава да користи 7 сегмент приказује Дигилент БАСИС одбора ФПГА. Она има четири 7 сегментни дисплеји у комбинацији заједно. сваки екран има другачији анодом ПИН вредност али екрани имају исте катоде ПИН вредности. Како могу да изаберем екран желим да користим? У Уцф фајлу или у Верилог код?
 
Уобичајени начин контролисања више монитора је по наизменично који појединац приказује је "активна". Дакле, ако сте у потрази за приказ 1234 на четири екрана, желите: Укључити првом екрану Постави излаза које одговарају број 1 у 7-сег код Искључи први екран Постави излаза које одговарају број 2 у 7-сег код Укључите на другом екрану и тако даље. Ако то урадите довољно брзо, изгледа као да су сва четири упаљена у исто време .. Пронађено овај страшан анимација (љубазношћу Сеиицхи Иноуе), објашњавајући како се то тачно требало да ради: [ИМГ] хттп://ввв.пицлист.цом/имагес/ввв/хобби_елец/гиф/пиц6_732.гиф [/ ИМГ]
 
Ок, али моје питање је заправо како да укључите и искључите приказивање. Мислим да доделим 0 на анода и 1 на пиновима катоде? или обрнуто [цолор = "сребро"] [сизе = 1 ]---------- Пост додат у 20:38 ---------- Претходни пост је био у 20:34? - ---------[/ сизе] [/ цолор] на пример у анимацији изгледа као и аноде и катоде пинови су додељене 1, али не би требало да буде другачије поларизована?
 
Црвене су оне које имају струје која протиче кроз њих, не знак који пинови су на логици 1.
 
па би ли ми дати мали пример како се то ради? рећи да су две аноде: ан1: П32, ан0: П33 и П25 су катоде, П16, П23, П21, П20 П17, П83 као у АБЦДЕФГ. Како могу да екрана, на пример, 12 на екрану? Мислим како могу да приказ 1 на првој и 2 на други? на пример, ако желите да прикажете само 1 на првом екрану, то је нешто слично: [ЦОДЕ] рег [6:0] севен_сег_пинс; рег [1:0] аноде, увек @ (поседге сат) почиње аноде
 
Здраво. Имам Басис2 плочица из Дигилент и почео програмирање у ВХДЛ око 2 недеље пре. Направио сам већ неколико пројеката, користећи седам сегменту. Можете прочитати о њима, погледајте видео и преузимање кода на мом блогу: [УРЛ = хттп://елец.ткјвеб.дк/блог/2010/09/фирст-пројецт-витх-фпгас-севен-сегмент-дисплаи/ ] ТКЈ Електроника »Први пројекти са ФПГА [/ УРЛ] Пуно поздрава Томас Јесперсен
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top