Аналогни ПИД контрола за ДЦ мотора положај

Параметри су често дата у моторном Податци или се могу екстраполирати из учинка графова опште намене моторе. нпр. као што је дато у [урл] хттп://ввв.јохнсонмотор.цом [/ урл] Инерција ротора није увек даје, али овде укупна инерција, укључујући оптерећења мора бити уметнута у израчунавању. Може се израчунати из грађевинских података или мере од спин-уп експеримента. А механичке пригушења може занемарити у већини случајева, ја мислим, али се може проценити из спин-довн време са отвореног кола мотора.
 
Овде можете наћи ср занимљив документ за ДЦ мотор
 
Здраво ФВМ, ја сам помоћу С9Д150-24ЦХ од СПГ мотора. Датасхеет од мотора је следећи сајт: [урл] хттп://ввв.спг.цо.кр/ен/продуцт/продуцт_стандарддц_ст_6.асп [/ урл] па, можда знам како могу да добијем параметре које ми је потребно из листа са подацима? морам да знам врати ЕМФ константа мотора, као добро. Дакле, како да га добијете експериментално? Или постоји неки други начин да га добијете од подацима? С друге стране, како ћу ја да процени механичких пригушење из спин-довн време са отвореног кола мотором? (Морао сам се ОН / ОФФ убризгавањем корак унос добити одговор корак од мотора) Хвала ...
 
Можете да процени Р, К и Б из моторних података коришћењем неке поједностављења. Претпоставимо да мотори без оптерећења струја бити заправо 2 и узрокована фрикционих губитака пропорционално брзину ротације који су идентични механичке пригушења система. Онда сте добили праву истоварио брзину од 3117 обртаја у минути или 326 рад / с и ке од 0,074 Вс / рад = КТ 0,074 Нм / А (КТ процена из ТН карактеристика ће бити нешто већи од око 0,09). Фрикционих губитака у 3000 рпм су 2 • 0,074 = 0,15 Нм или 0.15/314 = 0.47е-3 НМС пригушења константа. Р процењен из датих оперативних поена је 0,47 ома. Можете да уместо тога користите електричну мерење. Мотор Л могла бити процењена из текуће пораст времена блокиран мотора или са импедансе метру. Инерција се може проценити из динамичког мерења, нпр ротациона брзина или тренутног одговора на напонском корак када мотор Л је већ познат или ротационо брзине одговора на текући корак без мотора Л. Алсо резонанца фреквенције са торзионом пролеће ће омогућити прецизне резултате мерења.
 
Здраво ФВМ, [куоте] Нека мотори без оптерећења струја ће заправо бити 2 и фрикционих губитака услед пропорционално брзину ротације који су идентични механичке пригушења система. Онда сте добили праву истоварио брзину од 3117 обртаја у минути или 326 рад / с и ке од 0,074 Вс / рад = КТ 0,074 Нм / А (КТ процена из ТН карактеристика ће бити нешто већи од око 0,09). [/ Куоте] 1. Како могу да добијем праву истоварио брзину 3117рпм? Као што сам се из листа са подацима је 3000рпм. 2. Шта сте мислили под Ке = Кт 0,074 Нм / а? Да ли то значи да је Ке = Кт = 0,074 Нм / А? 3. За трења губитке на 3000рпм, у поменуто да 0.15/314 = 0.47е-3 НМС пригушења константа. Могу ли да знам одакле долазе 314? 4. У поменуо да је Р процењен из датих оперативних поена је 0,47 ома. Можете ли објаснити нешто више о томе? Надам се да можете да ми помогнете ... Хвала пуно ...
 
1. Једноставно конструисана сам "праву брзину истоварио" у "брзину у односу на оптерећење струје" дијаграму екстраполацијом до И = 0. Ово је мотивисана мојим претпоставке о природи губитака, односно мировања струје. 2. Да, Ке = Кт = 0,074 Нм / 3. 314 је 3000 обртаја изражен рад / с 4. Отпор се израчунава из Ке и и брзине пада насупрот струје оптерећења.
 
Здраво ФВМ, Стварно хвала пуно ... И сам нашао један сајт који објасни о овоме, као добро. [Урл] хттп://инст.еецс.беркелеи.еду/ ~ ее128/фа04/лабс/лаб7-мотор.пдф [/ урл]: Д [сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 1 сата 7 минута [/ цолор] [/ сизе] Шта сам нашла у експериментално вредности Кт је 0.076 Нм / А и то је само незнатно већи него прорачуна из листа са подацима, односно 0.066Нм / А. Како ако мотор са геархеад, ће вредност параметара (Кт, Ке) промена?
 
Мислим преписка параметра из различитих метода обрачуна је управо довољно да би нпр дизајн контролора. Са опремом, величине посматране на смањеном вратила морају бити смањени са смањењем односа, било подељено (брзина) или помножи (обртни момент). Ке = Кт односи на смањење вратило би да буде смањена. Али мислим да је то корисно, или заједнички, да би то урадили. Један би израчунавање величине за вратило мотора и смањити изведеног вредности. Друга ствар је, да брзина повећава механичке пригушење.
 
Здраво ФВМ, разумем да је са опремом, брзина ће смањити, док ће се повећати обртни момент. Могу ли да знам шта је веза између преносни однос, Н са обртним моментом и брзином? У мом случају, открио сам да спеед_геар = брзина / Н, али торкуе_геар = момент *! Н. [Куоте] Ке = Кт односи на смањење вратило би се прилагодити [/ куоте] могу да знам како да га смањени. Да ли је то само множи или дели га са Н? Како ако сам нашао трансфер функцију мотора без опреме, је Кт / (тау * с +1) и желите да га претворите у прелазном функцији мотор са зупчаника однос Н? Хвала унапред ...
 
За идеалну брзину, Ке а Кт ће бити помножен са Н. Уколико приметите момент испод теоријске вредности, то би могло бити због преносника ефикасности испод 1, очекивао бих од 60 до 90% у зависности од преносног односа.
 
И израчунати, брзина ефикасност 73%, тако да за ову не-идеалном степену преноса, Ке а Кт ће помножити Н * 0,73 праву?
 
Са микроконтролером за Аутомотиве као МПЦ5554 ДЦ мотора контролни је одређен еТПУ (Енханцед време Процессинг Унит), Фреесцале развио библиотеку за то. Ви само користите АПИ да изгради своју апликацију. То је веома згодно.
 
Поздрав! Имам ПИД контролер направљен од операционог појачавача и желим да питам како сам одабрао отпорник и кондензатор вредности? Како они утичу на процес? Хвала
 
можете да проверите Т [урл = "хттп://оурлибро.блогспот.цом/2011/05/пид-пропортионал-диферентиал-интеграл.хтмл"] његов блог [/ урл] Им нашао да има ПИД коло (користећи ИСИС) до погон дц мотор и да може симулирати [ЦОЛОР = "Силвер"] [СИЗЕ = 1] ---------- Пост аддед ат 07:49 ---------- Претходни пост је био у 07 : 47 ---------- [/ СИЗЕ] [/ ЦОЛОР] можете да проверите Блог [/ ЦОЛОР] [/ Б] [/ и] [/ у] [/ урл] Им нашао да има ПИД коло (користећи ИСИС) да вози једносмерни мотор и да може симулирати
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top