Атмел микроконтролери и Пспицс ОрЦАД 9.2

E

eehero

Guest
Поздрав свима имам проблем са ОрЦАД 9.2, За симулацију микроконтролере "Атмел АВР МЦС" и 8051 породица, а реали са свим микроконтролера, када се све заврши и схеме ће покренути симулацију следеће упозорење појави (Не ПСпицеТемплате за У1, игнорисање Није могуће пронаћи индексну датотеку авр.инд за авр.олб библиотеке датотеку израду новог индекса фајл авр.инд за библиотеке датотека авр.олб Индекса има 0 уносе 1 филе (с)).. покушајте да помогнем колико год можете поздрав еехеро
 
Зашто је потребно да симулира микроконтролер са Орцад? Какав симулације сте обављају? Здраво
 
МВММБОИ вроте: Зашто треба да симулира микроконтролер са Орцад? Какав симулације сте обављају? Требам да симулација, јер ми је то потребно, ако у имати свака помоћ да урадим. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 1 минута: [/ цолор] [/ сизе] пспице 9,2 има веома велику библиотеку, ја желим да корисност ове библиотеке и још много тога
 
Мислим орцард микроконтролер није симулатабле ... може да се користи само за пројектовање ... ПЦБ МЦУ симулације Протеус усе ... то је веома добра симулатор софтвер за све врсте УЦ.
 
У ОрЦАД само компоненте у категорији ПСПИЦЕ може симулирати (само тхсе имају моделе) Претпостављам да је дизајнирао шему користећи компоненте доступне само за схематског заробљавања.. Ако вам је потребно само да се симулира струја користи УЦ, замените га са тренутном судопере, са струје одређена са подацима, у зависности од сат фрекв, слееп моде, итд Микроконтролери не може бити симулиран у ОрЦАД ПСПИЦЕ, на само дигитални кола која могу бити симулирана су класични ТТЛ и ЦМОС и кола која имају ВХДЛ модела. Можда можете да симулира микроконтролер у Протеус. Да симулира микроконтролер потребно обезбедити код који се покреће у уц.
 
Користите Протеус је веома добар симулатор за МЦ сам га користи да семулатес АТ89ц/с5к, АВР, ПИЦ. све је ок пробај [урл] хттп://ввв.лабцентер.цо.ук/индек_ук.хтм [/ урл] [имг] хттп://имагес.електрода.нет/0_1164876880.гиф [/ имг]
 
Протеус је добар софтвер за симултане микроконтролер. Трудим се ово.
 
Волим Протеус, то је добар софтвер, али нисам нешто што желим
 
Орцад не симулирају процесоре.
 
Орцад симулира дискретног кола, као што су мос БЈТ тајмером 555 и неки ИЦС из основног ТТЛ, ЦМОС библиотеке итд Али орцад не обезбеди мц мп симулацију у свом опсегу, али ако и даље желите да урадите него следи кораке за стварање компоненту у зачинске библиотеци. Ваша прог постати ваш унутрашњи хв. и то би требало да буде конкретнији. То из мог сопственог искуства.
 
Зашто је потребно да симулира микроконтролер на ОрЦАД? ОрЦАД не може покренути симулацију уколико све што симулира добро дефинисан и моделира. На било микроконтролер бесконачан број програма може бити написан, тај зашто ОрЦАД то не симулирају. Предлажем вам да користите било Кил, ИАР или Френклин за симулирање и / или отклањање грешака своје програме на 8051. Поздрав Ахмед Салах
 
са Орцад Цоу комбијем симулира само аналогни процеси. као што можете видети формирати своју поруку, орцад користи индустријски Стандарт зачина симулатор за ту сврху. Ако желите да се аналогне симулације, нпр симулирају свитцхиг процес калема, напајање ФЕТ и ПВМ неких мега, можете да користите орцад да се то уради. али, ако желите да се логички (Программ) симулација, право Цхоисе је ПРОТЕУС
 
ПРОВЕРИТЕ ФРОНТЛИНЕ-ЕЛЕЦТРОНИЦС ТОПВИВЕ СИМУЛАТОРА из Индије.
 
Мислим да као други пеполе овде каже, не може симулирати пспице микроконтролере
 
Ја имам своју искуство на ОрЦАД. ОрЦАД не може симулирати већину његових компоненти (осим ЦМОС, ТТЛ и неких неколико једноставних чипова), јер не постоје моделује исправно. То је углавном је постојати за ПЦБ пројетс .. за Атмел УЦ, можете користити још програма. Користио сам за Атмел програм под називом "Кеил". Овај програм је углавном преводилац, он конвертује кодове писане у Ц / Ц + + или Скупштина језика у одговарајући хека кодом који ће бити спаљене на Универзитету блиц. Али велика заслуга у томе да "за отклањање грешака" од кода. Можете да дебуг кода пре него што га конвертовање и отклањање грешака, док (може да се уради линију по линију) можете проверити улазне и излазне промене порта и тест да ли код ради исправно или не. Тако нонеед за ОрЦАД са УЦ-а. Надам се да сам био од помоћи .. ако ти треба програм ми рећи да га постави. Жао за велике одговору Хвала
 
Здраво, треба ми микропроцесор библиотеку ОрЦАД 9,2 да се укључују МЦ68010.
 
Мислим протеус је бес решење зачин није за чипове
 
протеус употреба за МЦУ симулатору Пспице употреби аналогни симулатор
 
Мислим да је за тебе протеус је право решење, јер је једноставан за коришћење. можете преузети демо верзију са сајта :)
 
Хие .. протеус је боље ... али демо верзија не може да сачува и симулирају нови дизајн .. како могу да добијем софтвер који може да симулира и цомпитибле са прозора виђењу тханкиоу ..
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top