Везано за РС-485 комуникацију

J

jignesh doshi

Guest
хеј момци ... Желим да мој интерфејс микроконтролера (8051) са ПЦ помоћу РС-485 аутобуса и да желим да повежем 4-5 други микроконтролер као моје робове, па како ја могу интерфејс? Желим информације о томе како да пошаљете податке на робове и како да добијете податке од њих? да ли постоји фиксна формата за слање и примање података? молим вас дајте ми помогне ...
 
[Б] РС-485 библиотека (МЦ ПРО фор 8051) [/ б] [урл] хттп://ввв.микрое.цом/есуппорт/индек.пхп?_м=кновледгебасе&_а=виевартицле&кбартицлеид=429 [/ урл]
 
хеј тпетар ... хвала за одговор ... бтв ја само желим проток низ који начин може да функционише?? ако је ту могуће да било који програм пример онда сам га желим у асемблеру ...
 
Имате Ц извор То значи да имате АСМ. МикроЕ компајлери може генерисати АСМ кода. Можете претраживати ЕДАБоард постоји много тема за РС485. : Лол:
 
иа знам постоји толико много тема за РС-485, али они не могу да испуне своје жеље ... Ја само желим раде упутства како може да се РС-485 н / в ради ... Желим Када ћу послати податке од робова?? како роб зна да учитељ питати о подацима са њима и који славе позван од мајстора? шта је команда секвенце за програмирање??? Желим да у тексту није у програмској секвенци ....
 
Требало би да прво прочитате неке основне материјале за ово, ово је описано у РС-485 протокол, нити претраживања. Мастер станица бира ропски станицу слањем робова један бајт адресе од 0 до 255, као 9-битни пренос. Сви робови су прекинути од 9-битног преноса и упоредите примљену адресу своје адресе. Ако се адресе не поклапају, сваки следећи комуникација се игнорише. Када адресе раде меч, онда је то роб остаје на линији и одговоре на мастер шаљући назад своју адресу као 8-битни пренос. Мастер и изабрани роб онда наставите комуникацију коришћењем 8-битних бајтова. Неизабраног робови игноришу комуникацију до питања мастер станица следећу 9-битна адреса бајта. На мастер станице могу иницирати пренос, али се секундарни станице не могу, они само могу да одговоре. [Урл] хттп://ввв.бб-елец.цом/тецх_артицлес/рс422_485_апп_ноте/табле_оф_цонтентс.асп [/ урл] [урл] хттп://ввв.датадог.цом/рс485.пдф [/ урл] [урл] хттп :/ / ввв.бб-елец.цом/тецх_артицлес/фак_рс485_цоннецтионс.асп [/ урл]. . .
 
ок хвала пуно .. ја имам неке идеје из својих детаља ... и добити неке друге упите који се односе на ваше детаље ... 1) Робови наставља процес скенирања?? 2) У било ком тренутку мајстор и једна од роба је и даље повезивање до мајстора следећег 9-битном преносу?? 3) шта је заправо ток слање и примање података на обе стране?
 
Модбус је протокол који покрива све ваше захтеве. Спецификације су на [урл] хттп://модбус.орг/тецх.пхп [/ урл], али ћете наћи доста мало је само то гоогле.
 
Нашао сам веома много пута у Гоогле, али док им не буде задовољан мојим питањима ... молим вас дајте ми помогне ...
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top