Високе фреквенције Пусх-Пулл ДЦ-ДЦ претварач Пројектовање

I

iftikhar_abid

Guest
Драги момци ћу радити на високе фреквенције ДЦ-ДЦ претварач. Због високе пребацивање фреквенције 50кХз сам окренута наставља клинови и тонове сигнала на испусти на МОСФЕТ-овима, ови шиљци постепено дампс напоље, али је због овог мог Спајка МОСФЕТ добија превише врућа. Ако је било које тело може да делите било коју идеју, ја то поздрављам! Поздрав Ифтикхар Абид
 
Користите снуббер да се смањи.
 
Такође, добија се топлота ... и оборио ........
 
Здраво, Брзина трансформатора правилно, јер са великом фреквенцијом, цурења индуктивности је стварање проблема. Користите одговарајуће снуббер за контролу врха. Користите мали отпорници инбетуеен возача и МОСФЕТ капија да се смањи тон. Користите индуктор унос одговарајуће вредности. Ако вам кажем детаље у вези потребна снага и других података, могу да ти помогнем и да вам кола детаљ. Хвала.
 
Проверите фреквенцију тонова. Односе на Унитроде око напомену о снуббер дизајна можете да израчунате вредности рез. И капа. Прво проверите цурења индуктивност вашег трансформатора. Повећање вредности отпорника врата да се смањи време успона / пад време. То ће такође смањити тон. Међутим, повећање грејања у МОСФЕТ-то не повећава изнад 33Е/47Е
 
Дозволите ми да се вратим на првобитно питање: [куоте] али због овог мог Спајка МОСФЕТ добија превише врућа [/ куоте] Закључак је највероватније нетачна.. А у вези предложене Крајни пригушивачи: [куоте] Такође, добија се топлота ... и покварио ......[/ куоте] Крајни пригушивачи су посвећени да апсорбује енергију. Тако да је у суштини нормални, да се загреје. Трик је у прилагођавању временске константе и импеданса на начин, да су само (углавном) апсорбују нежељених високе енергије фреквенције осциловања и мало на СМПС Радна фреквенција. Пошто идеалан конвертор таласни облик је квадрат-таласа са неограниченим фреквенције спектра, то је немогуће у принципу, тако да снуббер котирање је увек компромис. Докле год шиљака не сме бити страх да оштети пребацивање уређаја, то су углавном проблем генерисања сметњи, али они не изазивају прекомерно губитке. Недавни МОСФЕТ су обично интегрисани Зенер диоде-које лучне шиљци изнад максимално Вдс. На овај начин енергија ускладиштена у цурења индуктивности се претворио у губитке. Апсорбују енергије у снуббер може само да повећа укупни губици. Можете да користите трансформатор са мање цурења индуктивност или прекидачем топологију, која опоравља енергију у основну. Класичне два транзистора пусх-пулл конвертер не може, нажалост.
 
Мислим да морамо да видимо схематски онда само можемо да извучемо неке закључак.
 
Тахмид моје улазни напон 385 волти излаз 145 волти шиљака су скоро 800 волти Шта коментар можете направити и дати своју е-ИД, тако да могу е-пошту моје плоче
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top