Волт и Амперметар са ТЛЦ549 и ПИЦ

F

fjpompeo

Guest
Како да користим два ТЛЦ549 са ПИЦ и ЛЦД 2к24 за мерење напона и струје или само два канала / Д конвертора са 2к24 ЛЦД ПИЦ интерфејс? 73, Фернандо - Позивни знак ПУ2ПЛЛ
 
Зашто не користити ПИЦ са уграђеним АДЦ? Као 16Ф876, 16Ф877 они су јефтини и не треба спољни АДЦ-а. ТЛЦ549 има "само" 8 бита резолуције, док већина ПИЦ имају 10 :) Такође можете наћи многе дизајн белешке како користити ЛЦД, АДЦ и многе друге периферије са ПИЦ. Само прегледајте Мицроцхип вебсајт на [урл] хттп://ввв.мицроцхип.цом [/ урл] поздрав
 
Здраво .. Да ли сте користили АЦ или ДЦ напон. Постоје многи ресурс за меру и волт појачала. пробајте [урл] ввв.цирцуитцеллар.цом/пастиссуес/ [/ урл] артицлес/Маи96/рицк-96.пдф на пример. Лакше да се измери ДЦ напон и струју. За ДЦ можете користити напона девидер кола да направи добар однос волти нивоу да нахрани на АДЦ и за садашње можете користити шант и мера Волт преко шанта користећи инструмент оп-појачала или 3 оп-амп Метода да појачају напон преко схунт и храни га АДЦ. Мислим ПИЦ 16Ф877А довољно добро. Имам изградити тестер рачунара поверсуппли и пратити и користити ову Метода. То раде велики и прилично прецизно. Ја користим АВР атмега 16 али ПИЦ16Ф877А могао учинити исти посао.
 
Разлог је што ћу морати да купим овај ПИЦ и већ имамо пет ТЛЦ549 и ПИЦ16Ф628 (16Ф84 потпуно нови велики брат), па ако неко има овај пројекат могу провести свој новац са друге стране ЈПС као лабораторијске колу разреда контролер ! 73, Фернандо - ПУ2ПЛЛ
 
Овај сајт вам може помоћи: [урл] хттп://хоме.голден.нет/ ~ јеромец / Репорт.хтмл [/ урл]
 
Ово је добар туторијал: [урл] хттп://тецхтраин.мицроцхип.цом/мастерс2003/мастерс2003-ЦД/цлассес/745/745.хтм [/ урл] Постоји много информација о дизајну АДЦ кола и повезивање АДЦ да ПИЦ.
 
Покушајте овог линка Његова контролер Температура користећи ПИЦ16Ф84а и ТЛЦ549 [урл] хттп://ввв.мацхинегрид.цом/цонтент/виев/51/108/ [/ урл]
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top