ГСМ опсега мултиплексирања!

I

icoin13

Guest
Поздрав свима Ја сам Алаа из Египта, од потребе ту помоӕ, ја радим мој дипломски пројекат. Један од задатака у пројекту је да дизајнира РФ склоп који би могао добити и путем ГСМ сигнала 900 и 1800 бендова и компримују их на мање од 32 МХз, тако да бисмо могли да узорак је са усрп ад брод који је 64 м узорковања. Дакле, наш супервизор нам рекли да користе огласе за дизајн који спој, али на жалост немам искуство са коришћењем било које алатке и поред ја не знам шта се корацима које треба предузети у циљу осмишљавања такве коло .. Зато молимо сам потребна помоћ да ме стави на правом путу. Хвала унапред.
 
Шта је ГСМ сигналом? Глас, ивице? Шта је пропусни опсег сигнала? Рецимо један канал пропусни опсег је мањи од 1М. Требало би да дизајн, ЛО, можда 2, ЛО, на доле-Конвертовање 900М или 1800м сигнал у основном појасу за узорковање. Можете се односе ОГЛАСИ узорака, постоји неколико телеком система.
 
Хвала за ослањајући се Тони, ГСМ сигналом ће бити глас сам мислио приступ, али може бити да то није примењиво или не могу бити спроведени и ми треба ваше мишљење. углавном желимо да скенирате бендова ГСМ, тако да смо могли одлучити да се БТС софтверу рад на фреквенцијског спектра ... имамо 25мега (890 до 915) и 75мега (1710 до 1785) и желимо да их мултиплекс преко неке превозника и десетковати их на нешто мање од 32мега 1) множи сигналом РФ од осцилатора са фреквентним 397,5 Мега, тако да ће бенд 900 бити ФОМ 372,5 на 397,5, а 1800 бенд ће бити од 397,5 до 472,5. 2) Сада имамо укупан проток сигнала са 100м од 372,5 до 472,5 и овај сигнал ће се применити на ВБКС даугхтербоард који је софтвер који контролише ЛО, ту смо могли да доле-конвертовати сигнал у основном појасу (постављајући ову вредност на 372,5, на пример), али проблем је што ВБКС омогућава максимални проток од 40м, тако да је постоји неки метод да се десетковати 100м сигнал нешто као 32М ...... 3) онда (ако бисмо могли десетковати 100 мега-сигнала до 32 мега, а затим помножити ЛО ВБКС да се басебанд сигнала) 32мега сигнала ће се применити на АДЦ. Жао ми је за узимање превише дуго времена да одговори.
 
1. Не можете спровођење својих идеја. Спектар компресије не могу да врше на ГСМ сигнала, јер садржи много опсега канала, а сваки канал само заузима пропусни опсег мање од 1М, заборавио сам детаље. 2. Добра вест је да за сваки ГСМ оператора, они само заузима око 5М или 10М протока. Дакле, можете да користите за 1 ВБКС 900М ГСМ и 3 ВБКСс за 1800м ГСМ и потребно око 4 лос.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top