Елецтрет микрофон појачало

X

XT.5155

Guest
Покушао сам ово коло. али то не ради. Није важно колико гласно да говорим са микрофоном нема сигнала из звучника. шта није у реду са овим шемама. Хвала
 
Вредност 200к отпорник је 20 пута превисоке. Усе 10к ома и нахрани га у серији са 1к ома из акумулатора и 100уФ кондензатор од раскрсници два отпорника на масу као филтер. Вредност улазног кондензатора 100уФ је сувише висока и да ће предузети све дан за пуњење. Вредност 10к контроле јачине звука је сувише ниска и да ће смањити ниво аутпута са микрофоном. Ваш ЛМ386 има добит од само 20 година. Додајте кондензатор од пина 1 до Пин 8 да повећа добит на 200. ЛМ386 треба снабдевања бајпас кондензатор тако да не осцилују. Користите 100уФ на 470уф. Ако ваш микрофон чује говорника онда ће произвести акустички завија повратне информације.
 
хвала вам Гуру. БТВ могао да објасни како да изаберу оптималну вредност за кондензатор са микрофоном до појачала. Ако желим да користи ЛМ380, микрофон секција ће бити сличан зар не. Хвала још једном.
 
[Куоте = КСТ.5155] БТВ могао да објасни како да изаберу оптималну вредност за кондензатор са микрофоном на појачалу [/ куоте] Улаз отпор ЛМ386 је обично 50К ома.. Ако 100к за контролу јачине звука је искључен мало онда слајдер је половичне и 50к ома је паралелно са 50к ома МЗ и други 50к на тримпот је у серији са добијени 25к што укупан отпор 75к за 0.22уФ кондензатор да нахрани. Микрофон и 10к силе оста отпорника она су око 2.5к. Онда укупан отпор утичу на ниске фреквенције одговор на 0.22уФ спојнице кондензатор је 77.5к. Ниске фреквенције Гранична један подељено са 2 к пи к Р к Ц, тако цутофф фреквенција 9.4Хз а одговор је стан на око 47Хз. Ако вам се не свиђа дубок бас онда смањити вредност кондензатора. [Куоте] Ако желим да искористим ЛМ380, микрофон секција ће бити сличан зар не [/ куоте] ЛМ380 не добијају довољно да буде микрофон појачало.. Њен добитак је само 50 и прираст ЛМ386 са опционим појачања повишење кондензатор је 200. Можда је добитак може бити повећана са неким позитивним утисцима. она има улазни отпор који је 3 пута већа од ЛМ386 па улаз спојнице кондензатор од микрофона може имати мању вредност за добар бас одговор.
 
хвала пуно Гуру. [Куоте = Аудиогуру] цутофф фреквенција 9.4Хз а одговор је стан на око 47Хз. [/ Куоте] ахха, основни разлог кондензатора је фрекунци одговор колу. Хвала пуно сооо
 
[Куоте = КСТ.5155] ахха, основни разлог кондензатора је фрекунци одговор кола [/ куоте] Не Основни разлог за спојнице кондензатор је да ће блокирати ДЦ из 10к отпорника и микрофон иду на. основана контрола јачине звука и на 0В улаз појачала. [Б] вредност [/ б] од кондензатора утиче на ниске фреквенције одговор. Излаз кондензатор блокира ДЦ из појачала да иду у звучник. Његова вредност такође утиче на ниске фреквенције одговор.
 
Желим да знам процедуру дизајн за појачавање електрет микро телефона оутпут.то дају му појачавају о / п да АДЦ. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 6 минута: [/ цолор] [/ сизе] [урл] хттп://ввв.зен22142.зен.цо.ук/Цирцуитс/Аудио/ецммиц.хтмл [/ урл] У поменутом линку су користили бц549ц транслстор уместо тога не можемо користити СЛ100 год?
 
[Куоте = б_манохар] У поменутом линку су користили бц549ц транслстор уместо тога не можемо користити СЛ100 год [/ куоте] Једноставно погледамо њихове датасхеетс: 1) БЦ549 је низак ниво буке за употребу у миц претпојачала. То је доступан широм света. СЛ100 је веома стара и има прилично висок ниво буке који није спец'д. Доступан је само у Азији. 2) струја прираст БЦ549 је обично 520. Тренутна прираст СЛ100 је обично 80.
 
Желим да знам процедуру дизајн за амплификацију електрет микро телефона излаз да дају појачан о / п на АДЦ.
 
[Куоте = б_манохар] Желим да знам процедуру дизајн за амплификацију електрет микро телефона излаз да дају појачан о / п да АДЦ [/ куоте] Елецтрет микрофон је уграђен у свом 48ВДЦ електрет материјала.. ЈФЕТ транзистора унутар микрофона се напаја са отпором у филтрираној напона напајања. тхе ЈФЕТ одговара екстремно високу импедансу од "кондензатора" делова који се крећу у микрофон на много нижем импедансе Морате научити како транзистори раде и како да правилно пристрасности да разуме како преамп коло ради и како да дизајнирате сопствени. транзистор појачало.
 
[Куоте = б_манохар] Желим да знам процедуру дизајн за амплификацију електрет микро телефона оутпут.то дају му појачавају о / п да АДЦ. [/ Куоте] Можда бисте могли да добијете капсулу електрет микрофон, користите секачем да отворите кућиште метала. сазнају шта у њему. да ради за мене. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 4 минута: [/ цолор] [/ сизе] [куоте = Аудиогуру] микрофон и 10к овлашћења оста отпорник је око 2.5к. [/ Куоте] (1/10к) + (1 / к) = 1/2.5К би "к" константа за све аудио спектра, и да ће то бити исти за различите врсте ФЕТ или ЈФЕТ. који се користи у микрофон капсули. хвала пуно за чишћење облак у мом уму
 
Елецтрет микрофони сам користио и мери се напаја са 10к отпорника од 6В до 12В и извући око 0.5мА. Њихова импеданса је око 3.3к ома што је 2.5К Ома укључујући 10к отпорника. Онда фреквентни одзив пола пристојан електрет микрофоном је равна линија од 20Хз до 20кХз као овај:
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top