Како се користи Матлаб командне ФФТ претворити домиан гласа времена да фреквентном домену?

I

intelnside

Guest
Може ли неко да ми водич како да користите Матлаб командне ФФТ претворити домиан гласа времена да фреквентном домену? молим научи ме ...: Д: Д
 
покушајте спецтограм да се спектар. покушајте Аудацити бесплатан св да види спектар. цхеерс Сринивас
 
да научи ме јасно користи спектрограм? [Б] Још једно питање: [/ б] плеасе ... јер након што сам претворити моју домиан буке времена да Фрек Доман, после тога морам да филтрира нежељену буку. молим вас ... Ако је дизајн филтера само да користите само фрекв домена, ритуал?
 
Хеј ти! плс, помози почетника понекад. Треба ми решење приручник за књигу Гонзалез 2. издање. плс да ми помогнете? Знам да ће ми помоћи! ТХКС
 
коришћењем МАТЛАБ за ФФТ команде је једноставан .. Управо сам прочитао фајл гласа као низ података и применити ФФТ и приказивање спектра. уклонити ДЦ компоненте ффтсхифт коришћење.
 
Копирајте овај код% и покренути га у МАТЛАБ% микрофоном Усе да снимите звук; теста Ур микрофон користећи Виндовс рекордера% ФС = 11025; и = ваврецорд (5 * Фс, ФС);% Снимање звука за 5 секунди т = [0:1 / Фс: (дужина (и) -1) / ФС], субплот (211) плот (т, и), титле ('Тиме Домаин Говор сигнала'), клабел ('Време (т)'), илабел ('Амплитуда ') [Х, В] = фрекз (и, 1,2048, ФС); субплот (212) плот (З, абс (Х)), титле (' Фреквенцијски спектар '), клабел (' Фреквенција (Хз) ') , илабел ('Амплтиде')
 
глас = вавреад ('филе_наме'); фвоице = АБС (ФФТ (глас)); плот (фвоице (1:25000)) датотека -> "ФИЛЕ_НАМЕ" мора бити у тренутној радној директоријуму .. за ЛП филтрирање .. путер (2,0.2); АМРИТХ.С. [Куоте = интелнсиде] Може ли неко да ми водич како да користите Матлаб командне ФФТ претворити домиан гласа времена да фреквентном домену? молим научи ме ...: Д: Д [/ куоте] [сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] пробајте тхиис напоље (заједно са филтрирањем), затворите све; јасно све; глас = вавреад ('филе_наме'); фвоице = АБС (ФФТ (глас)); плот (фвоице (1:25000)) холд он, [нд] = путер (2,0.1) фф = филтера (н , д, глас), плот (абс (ФФТ (ФФ)), 'црвени') Надам у ће такође добити. АМРИТХ.С. [Куоте = интелнсиде] Може ли неко да ми водич како да користите Матлаб командне ФФТ претворити домиан гласа времена да фреквентном домену? молим научи ме ...: Д: Д [/ куоте]
 
Матлаб помоћ је најбоље место за леаринг ФФТ можете да пробате прво Матлаб демо је још један избор
 
Здраво, Такође је потребно неко знање о ДСП ДФТ, ИДФТ и прозора технике. Мислим да вам је потребна аппроприоате прозора функцију и ФФТ.
 
хвала човек, ја ћу да пробам ... [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 9 минута: [/ цолор] [/ сизе] гуиз, ја још увек имам 1 више проблема, ако сам блед да пронађете коефицијент, њено је коришћење тис Цоманд? "[Б] = цхеби2 (2,40 [Фрек1, Фрек2]);"
 
бок у иду у Матлаб помоћ, унесите ФФТ за претраживање у ће добити све детаље о ФФТ
 
Ја мислим да, али тип помоћ цхеби2 у МАТЛАБ ће вас водити кроз
 
кхубаибахмед, зашто Ур код не користи ФФТ пронаћи фреквентни спектар? [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 24 минута: [/ цолор] [/ сизе] и осо добио мој код да пронађе спектар фреквенција ... сивосмеђ знам зашто сам добио заплет фреквенцијски спектар је симетрија. тис је мој број, може да провери за мене оно што је мој проблем [к фс] = вавреад ("Д: \ глас \ стоп8 '); Вф = фс / 2; дт = 1/Фс;%% интервал т = (1 : дужина (к)) * дт;%% времена вектор Кс = ФФТ (к) дф = 1 / (дужина (к) * дт);%% фреквенција интервала ф = (1: ленгтх (к)) * дф; %%%% фреквенција вектор%%% времена домен заплет, време у секунди фигуре парцели (т, к) клабел ('Време (с)'); илабел ('Амплитуда'); решетка на%% парцели фреквенцијског домена, фрекв у херц фигура семилоги (ф, абс (к)), титле ('стоп') клабел ('фреквенција (Хз)'); илабел ('амплитуда'); решетка на%% Слика семилоги (ф, 20 * ЛОГ10 (абс ( Кс (1: ленгтх (к))) + епс)); титле ('стоп') клабел ('фреквенција (Хз)'); илабел ('амплитуда (дб)'); легенда ('ФФТ'); грид он ;
 
Ако сам заиста разумем шта ти причаш о зашто имаш симетрични спектралну образац. То је зато што Фуријеова трансформација дати симетрични спектралну образац, али у нули, то значи да треба да имају неке негативне фрекуенцис. Матлаб пребаце све фреквенције док не имају само позитивни. Дакле, ако вам се не свиђа ово само треба да користите команду "ффтсхифт" уместо "ФФТ" онда ћете имати симетрични спектралну граф. Ако то није ваш проблем само објасни мало висе твој проблем! срећно
 
[ИМГ] хттп://имагес.електрода.нет/75_1163253195.ЈПГ [/ имг] тис ми је фреквенција, у покушају да га проверим, то је симетрија. [Сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута: [/ цолор] [/ сизе] Ја само желим фреквенцију од 0 до 2000Хз, тако да могу да користе Цхебисхев да дизајнира филтер. неко може да ми помогне?
 
Дакле, као што сам вам рекао Матлаб помера негативан део фреквенцијског образац. Дакле, имаш симмерицал образац. Само покушајте да користите цомманде "ффтсхифт" уместо "ФФТ" Један То је иста синтакса треба само да додате "смену" на вашу команду. Добићете Тако симетрични криву али са нулом, као симетрије секиром. Ако не желите да имате негативан део, само ограничити ваше криву на 0. пробајте ово примеру ф1 = ф (1: дужина (Кс) / 2 +1), а за л = 1: (дужина (Кс) / 2 +1) И (л) = Кс (л) енд; Онда покушајте И уместо Кс. Срећно
 
И даље не могу да добију фреквенцију.
 
Ок, пробај још једном овај код Оно што заиста желите је да половина криве за ф = 0 до 2000. ако то није оно што желите само покушајте да објасните ваш проблем више. [Кс фс] = вавреад ("Д: \ глас \ стоп8 '); Вф = фс / 2; дт = 1/Фс;%% интервал т = (1: ленгтх (к)) * дт;%% времена вектор Кс = ффтсхифт (к) дф = 1 / (дужина (к) * дт);%% фреквенција интервала ф = (1: ленгтх (к)) * дф;%%% фреквенција вектор%%%% времена домен заплет, Време у секундама ф1 = ф (1: дужина (Кс) / 2 +1), а за л = 1: (дужина (Кс) / 2 +1) И (л) = Кс (л) енд; фигура плот (т , к) клабел ('Време (с)'); илабел ('Амплитуда'); решетка на%% парцели фреквентном домену, фрекв у Херц фигуре семилоги (Ф1, абс (И)); наслов ('стоп') клабел ( "фреквенција (Хз) '); илабел (' амплитуда '); решетка на%% Слика семилоги (Ф1, 20 * ЛОГ10 (абс (И (1: дужина (И))) + епс)); титле (' стоп ' ) клабел ('фреквенција (Хз)'); илабел ('амплитуда (дб)'); легенда ('ФФТ'); грид он;
 
. [ИМГ] хттп://имагес.електрода.нет/33_1163340872.јпг [/ имг] сам добио ову фреквенцију: |
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top