Контрола са 240В 5в

G

gonadgranny

Guest
Здраво. Волео бих да могу да контролишу мрежу напаја (240В) сијалица помоћу 5в струју. Верујем да је могуће урадити помоћу релеја, али нисам сигуран које од њих. То звучи као прилично равно напред проблем, али Дон; знам одакле да почнем. Хвала. Дени.
 
Погледајте СТ Микро-АЦС102 6ТА ако је ваш сијалице су испод 40 вати. Овај део је оцењено до 600В на 0,2 ампера.
 
Погледајте овај тхреад и неке од чланака повезаних у њој. Мислим да много ваших питања ће бити одговорено. Постоје чак и неки релеји Предлози за почетак. [Урл = "хттп://ввв.едабоард.цом/тхреад202070.хтмл"] ЕДАбоард - најбољи начин да се погон наизменичне струје индуктивних оптерећења [/ УРЛ]
 
Да је посибле да контролише да га користите Триац. само Гоогле Сеарцх блеђа цирцуте.
 
Хвала вам пуно све Вер. Ја ћу цхецк ит оут.
 
Хеј. би било могуће повезати 5В сигнал за један од ових релеја - [УРЛ = хттп://ввв.маплин.цо.ук/5а-анд-10а-миниатуре-релаи-2512?ордерцоде=РП68И] 5А и 10А Минијатурни Релеј: Снага Релеји: Маплин [/ УРЛ] који је затим повезан на мрежу? хвала. Ден [цолор = "сребро".] [Сизе = 1 ]---------- Пост додат у 16:12 ---------- Претходни пост је био у 16:11 --- -------[/ сизе] [/ цолор] Хеј. би било могуће повезати 5В сигнал за један од [урл = "хттп://ввв.маплин.цо.ук/5а-анд-10а-миниатуре-релаи-2512?ордерцоде=РП68И"] ове [/ урл] релеја који је тада прикључен на струју? хвала. Дан.
 
[Куоте = гонадгранни; 857723] Хеј. би било могуће повезати 5В сигнал за један од ових релеја - [УРЛ = хттп://ввв.маплин.цо.ук/5а-анд-10а-миниатуре-релаи-2512?ордерцоде=РП68И] 5А и 10А Минијатурни Релеј: Снага Релеји: Маплин [/ УРЛ] који је затим повезан на мрежу? хвала. Ден [цолор = "сребро".] [Сизе = 1 ]---------- Пост додат у 16:12 ---------- Претходни пост је био у 16:11 --- -------[/ сизе] [/ цолор] Хеј. би било могуће повезати 5В сигнал за један од [урл = "хттп://ввв.маплин.цо.ук/5а-анд-10а-миниатуре-релаи-2512?ордерцоде=РП68И"] ове [/ урл] релеја који је тада прикључен на струју? хвала. Дан [/ куоте]. Све је у спецификацијама ... [КУОТЕ] Макс напон: 250Вац/60Вдц Максимална струја (5А): 5А АЦ / ДЦ 240Вац/24Вдц Радни напон: 4.5В - 7.8В тако [/ куоте] Да. Ово изгледа да се једнополном прекидач, тако да само бити у могућности да искључите једну "жицу" из оптерећења. Такође, Максимална струја @ 220В је 5 ампера.
 
Хвала. Спецификације сугерисао да је то заиста било могуће, али ја сам лагано балансира тако да се не униште било који од мојих електронике. Да ли бих треба да додате диода како би се зауставило "Бацкласх" који сам испустити чуо? Имам Ардуино микроконтролер повезани са транзистора да обезбеди 5В сигнал који ја не желим да СРЈ. Хвала. Дени.
 
[Куоте = гонадгранни; 857758] Хвала. Спецификације сугерисао да је то заиста било могуће, али ја сам лагано балансира тако да се не униште било који од мојих електронике. Да ли бих треба да додате диода како би се зауставило "Бацкласх" који сам испустити чуо? Имам Ардуино микроконтролер повезани са транзистора да обезбеди 5В сигнал који ја не желим да СРЈ. Хвала. Дени. [/ Куоте] Да, да ћете желите да поставите диода преко калем релеја. "Бичевање" Ви говорите о томе се често назива "индуктивни повратног ударца", али тачније, то вратио-ЕМФ (електромоторна сила ... звани напон). Струје у калем (намотај) не може одмах променити, тако да када искључите напајање намотаја магнетног поља ће почети да се колапс, покушавајући да задржи струја која тече на истом курсу. Ово ствара велики потенцијал неагативе напона, што може бити неколико десетина волти, што би могло бити довољно да изазове оштећења на транзистор и микроконтролера. Потражите на једном од мојих старијих порука. Ја повезана нит која се ради у вези исте ствари се налазите. Тамо је линк за СпаркФун члана, раде исту ствар си. Она чак има лепо плоче.
 
[Куоте = ењунеар; 857765] ..... Ово ствара велики потенцијал неагативе напона, што може бити неколико десетина волти, .....[/ куоте] поларитета зависи од одређеног кола, а напон може да буде много већи од неколико десетина волти. Погледајте на овом [урл = хттп://ввв.давидбридген.цом/цоил% 20диоде.хтм] објашњење [/ УРЛ].
 
Они продају модул на разумну цену (мање од 12 евра) за директно контролисање напајање од 5В - [УРЛ = хттп://марио.бг/схоп/дефаулт.пхп?цПатх=94_95 ]...::: Марио компоненте :::...[/ УРЛ]
 
[Куоте = Синцопатор; 858428] поларитета зависи од одређеног кола, а напон може да буде много већи од неколико десетина волти. Погледајте на овом [урл = хттп://ввв.давидбридген.цом/цоил% 20диоде.хтм] објашњење [/ УРЛ] [/ куоте] Не, поларитет доенс'т зависи од кола.. Напона на калем долази из ове основне диференцијалне једначине: В = Л * ди / ДТ. Ако је ваше време-стопа промене струје кроз калем је негативан (иде од коначних једносмерном струјом, на нулу), онда је В негативан (ди / дт је негативан; пута Л својим још увек негативну вредност). Напон преко терминала на калем ће сигурно бити негативан, међутим, апсолутна вредност тог напона, у односу на круг земљу, зависи од конфигурације кола.
 
[Куоте = ењунеар; 858796] Не, поларитет доенс'т зависи од кола. ..... апсолутна вредност тог напона, у односу на круг земљу [Ја] сиц [/ и], зависи од конфигурације кола [/ куоте] Нека ваш ум се.. [Куоте = ењунеар; 858796] напон преко терминала на калем ће свакако бити негативан ... [/ Куоте] Ако је један крај калема је повезан са железничком позитивно напајање, други крај на прекидач и са друге стране се пребацили на 0В, а када отвори прекидач напона на калем бити укинуте, негативан је био повезан на позитивне железнички и позитивно да се сада отворен прекидач. Без диода, која напона ће бити знатно више позитивних него позитивне понуде шина. Да бисте позвали да негативни указује збркан размишљања. Веома збркан заиста. Чини ми се ја сам открио још једну особа која воли да се залаже за ради АРГУМЕНТ.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top