Који је најбољи симулатор: ЦОМСОл или ЦСТ?

I

iaia

Guest
Здраво свима, морам да симулира мономодал апликатор у правоугаоном таласоводом ради микроталасног загревања (тако ми треба да се реши, између осталог, једначину топлоте). Који је најбољи симулатор: ЦОМСОл или ЦСТ? Било који савет или предлог ће бити веома цењена. Хвала
 
Здраво Иаиа Оба су потпуно различита решења: ЦОМСОЛ је дифф-једначина Солвер, Матлаб као, где морате да напишете свој код како би се у потпуности искористи своје могућности. То значи, време потребно да се савлада је огромна. ЦСТ је професионални алат оријентисана ка 3Д електромагнетну симулацији, спреман за употребу. Њена крива учења је прилично кул, добићете одличне резултате веома брзо. желим вам најбоље
 
Размислите пажљиво ако вам је заиста потребно да се реши једначину топлоте. Ако је ово заиста случај, ЦСТ МВСтудио долази у обзир.
 
лоуци, изгледа да се прилично брзо да се претпостави шта ЦСТ не може да уради. Њихова решаваш ЕМС може да уради ово - можда не пуни више физике ствари, али можете да урадите користећи топлотну решење МСС губитке - прилично згодно. Цомсол је концептуално веома моћан, али ти стварно треба да знате шта радите и такође знам да ли резултати имају смисла - број фактора који могу да утичу на резултате је већа - исти за АНСИС - већина људи не може да каже, без неке врсте мерења , да ли резултати могу бити трутсед или не - мрежа је, на пример други за електромагнетног поља него за топлотну мреже. Цомсол заиста не могу да се такмиче са МСС / ЕМС када је реч о корисничком једноставности, ЦАД увоз и пост-обраду итд Ако сте програмирање / Матлаб типа онда свим средствима је Цомсол потенцијално добар алат - међутим, за предузећа, Цомсол би заправо бити скупља варијанта, јер морате квалификованих људи да га користе - већина РФ и МВ инжењери не желе да размишљају о једначина се користи, али у стварном дизајн уређаја - ако софтвер је потврђен и у широкој употреби, а затим софтвер као што је ЦСТ је веома атрактивна. Некада сам веома упознат са једначинама, али сада желим да се концентришем на дизајн, а не једначина и онда дизајна. Само моје мишљење, али сам сигуран да су многи људи који мисле на сличан начин. ав
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top