Максимално меморије за алокацију динамичке меморије и хеап?

A

agg_mayur

Guest
Здраво свима, Желим да знам да ће оно бити максималне величине за алокацију динамичке меморије, ако сам користећи било који микроконтролер нпр дсПИЦ33КСКСКСКСКСКСКСКСКСКС? Поред тога желим да знају да колико могу издвојити величину гомилу?
 
У уграђеног софтвера обично се не користе динамичке алоцатион меморије. Библиотека функције нису подржане, као што су маллоц, морате да их пишу за себе.
 
Молим Вас елаборирати свој одговор, ја не добијају своје тачке.
 
РАМ меморија је обично веома мали (килобајта) у упоредива са рачунара (Гбајта). Корисници треба да предузме рачуна о сваком ресурса врло пажљиво да се не расипа. Компајлер за ембеддед софтвера се граде на овај начин за оптимизацију кода и брзине. Веза са хардвером је веома плиме и корисник зна где се налази екацли своје променљиве. Меморија је организовати Линкер из секције: - шифра секције нпр. текст - РАМ секције нпр.. СДА Концепти као што су виртуелне драјвере. не важе у овој комбинацији. Једини изузетак који ја видим је софтвер заснован Јави за мобилне телефоне, али то су већ високом нивоу софтвера. Како ја то видим, једини стандард у ембеддед софтвера је АНСИ Ц
 
У ствари сам прочитао да треба да игноришемо динамичке доделе меморије када пишемо софтвер за микроконтролере .. Да ли је то истина? А како можемо дефинисати величину гомиле и зашто ми морамо да дефинишемо величину гомиле. За нпр. Имам 30К РАМ-а, затим колико величина могу доделите гомилу и зашто?
 
Да, требало би да занемарите динамичке доделе меморије. Пружају више информација, где сте морали да подесите величину гомили, у каквом контексту: цомпиллер, микроконтролер и линк датотеку.
 
Када сам састављању мој МПЛАБ (Мицроцхип) код без дефинисања гомилу величине То ми даје грешку / Линкер грешке, морам да дефинишу око 500битес за гомилу. Можете ли ми рећи и шта су предности и мане коришћења маллоц () функција (за додељивање динамичке меморије) у микроконтролере?
 
[Куоте = агг_маиур; 859294] Када сам састављању мој МПЛАБ (Мицроцхип) код без дефинисања гомилу величине То ми даје грешку / Линкер грешке, морам да дефинишу око 500битес за гомилу. Можете ли ми рећи и шта су предности и мане коришћења маллоц () функција (за додељивање динамичке меморије) у микроконтролере [/ куоте] То не би требало да дају било какве грешке или повезивач и не морате да дефинишете било гомила меморије. Није користи у уграђеног софтвера. Ја никад не користи гомилу меморије уграђене. Можеш ли екпаинт Зашто је потребно да дефинишете меморије гомили? Можете га оставити, науче да користе статички РАМ-а, нису толико променљива у пројекту.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top