Мапирање коефицијент трансфера наставља функцију дискре

A

ali_th

Guest
Здраво. Желим да мапирају коефицијент наставља трансфер функцију за дискретне са АВР. То значи да имам трансфер функцију у региону С и ја треба да га претворите у региону З морам оптималан алгоритам који омогућава овај посао молим вас помозите ми.. Хвала
 
Треба Билинеарно трансформишу у Матлаб претварања неких С параметре у З параметара. То је једноставно.
 
али_тх, 2 најчешће коришћене мапирања су Билинеарно з трансформација (помиње ФранкЦх), и импулс-инваријантна трансформација. Билинеарно з трансформишу предности:. Не пати од алиасинг. Је скалабилан. За филтер дизајн, она пружа слабљење. карактеристика супериорнији од анлаог прототипа Билинеарно з трансформација штету:. Он "варпс" на фреквентној скали. То не чува карактеристике фазе. или време одзива од аналогних прототип Импулсе непроменљивих Предности:. Нема "савијање": Слабљење цхаратеристиц. блиско поклапа са аналогног прототипа. док фреквенција је знатно. нижа од Никуист фреквенцију. Фаза карактеристике блиско подударају оне. аналогни прототип Импулсне инваријанта Мане:. Није скалабилан. Пати од алиасинг Гоогле "Билинеарно з" и "импулс инваријанта" за више информација. Поздрав, Крал
 
хвала Крал Желим да мапирају филтер који рез фреквенције 2кХз у минималном случају. Мој фреквенција узорковања је 100кХз са аналогног осмисли / Д. у овој ситуацији Билинеарно не апликација. Да ли имате било какву сугестију за Импулсе инваријантна у оптималном случају?
 
али_тх, процедура је следећа: Одређивање с-домен функције преноса од аналогног филтера прототипа који желите да спроведе као дигитални филтер. . Замените све појаву [е-пн] са [1-екп (ПНТ) З ^ (-1)] Где је:. пн представља стуб или нула на е-домаин трансфер функцију. . Т је узорковање интервал На пример, једнополних ниске филтер са функције преноса К / (С-2.7) би мапирање К / (1-екп (2,7 * 1/100000) з ^ -1), под претпоставком фреквенцијом узорковања 100кХз. Поздрав, Крал
 
Здраво, ја имам сличан проблем где желим да "карте" аналогни филтер за дигитални филтер где треба и фаза и амплитуда одговори на аналогни филтер чувати (у дигиталном филтеру). У суштини Желим дигитални "заступљеност" аналогног филтера. За одређене врсте аналогних филтера за пример елиптичне, помоћу импинвар може резултирати погрешним резултатима. Док Билинеарно може произвести дигитални филтер који прати помно аналогни филтер (у бенд) одговор али ће производити нешто другачију фазу (група кашњење) маг одговора. Билинеарно такође може произвести велике грешке у дигиталном филтера стоп бенд одговор (у односу на аналогни филтер одговора у истом фрекв). Сваки коментар?
 
али_тх, Тигана123 поставља неке добре тачке у вези са импулсни инваријанта метод за спровођење елиптичку филтер. Ови коментари важе за Цхебисхев типа 2 (Инверзна Цхебисхев) филтера, или, по том питању, било филтера који има реалне нуле у стопбанд. Антониоу описује модификована импулса инваријанта метод који превазилази пробелемс директног примене импулса непроменљивог трансформације ових филтера. За више информација погледајте следеће: Нтониоу, Абдреас, "Дигитална Филтери анализа, дизајн и апликације Поздрав, Крал [сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута:. [/ Цолор] [/ сизе] Сорри; Имао сам "фингер трага" када куцате име аутора је Антониоу Андреас [сизе = 2] [цолор = # 999999] Додато после 2 минута:. [/ цолор] [/ сизе] Друга ствар треба имати на уму, јер. од алиасинг проблема, импулс инваријанта метод може да се користи само за ниско-пасс и банд-пасс филтера То не ради за високо-пасс или банд одбацују филтера..
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top