Микроталасна појачало дизајн

H

hammooooody

Guest
Поздрав свима, ја сам претпоставимо да дизајнирате једноставан појачало микроталасна (1 - 3 ГХз), са улазним и излазним микрострип погађања мреже симулацијом и изградњу хардвера ... Још увек сам нооб са РФ и не знам одакле да почнем са. У МАТЛАБ-Симулинк, на пример, постоји С-параметри појачало блока који захтева С-параметри вредности које треба да донесе на основу података стварне транзистор је. Моја питања: 1 - Коју врсту транзистора треба да траже (компонента код би био велики) 2 - Да ли морам да добију С-параметри вредности за себе да је транзистор? или су дате у свом листу са подацима или тако нешто? 3 - који алат за симулацију ми препоручујете?
 
Прочитајте 1.-Гонзалес књиге "Микроталасна тансистор појачала" 2.-поново прочитате и проверите да ли сте га разумели. 3.-Ако желите 1-3 (или 4) појачало ГХз, вероватно вам је потребан транзистор са и Ф од око 9 до 16ГХз. Више није увек боље. Биполарни би било лакше и јефтиније да пронађу ..... 4.-Већина произвођача може да вам пружи С податке за своје транзисторе за одређени скуп пристрасности условима. 5.-Агилент с огласе или микроталасна канцеларија би било добро за пројектовање ствари.
 
Потребан вам је С2П параметара уређаја. Изаберите рфтоол у МАТЛАБ-у и оптерећења уноса подударање кола, уређај С2П датотека и кола Матцхинг излаз у рфтоол. Затим погледајте одговор на ваш потребне фреквенције. Веома је лако да се симулира, али вам је потребан снажан основе АБТ појачала. [Куоте = хаммоооооди] Поздрав свима, ја сам претпоставимо да дизајнирате једноставан појачало микроталасна (1 - 3 ГХз), са улазним и излазним микрострип погађања мреже симулацијом и изградњу хардвера ... Још увек сам нооб са РФ и не знам одакле да почнем са. У МАТЛАБ-Симулинк, на пример, постоји С-параметри појачало блока који захтева С-параметри вредности које треба да донесе на основу података стварне транзистор је. Моја питања: 1 - Коју врсту транзистора треба да траже (компонента код би био велики) 2 - Да ли морам да добију С-параметри вредности за себе да је транзистор? или су дате у свом листу са подацима или тако нешто? 3 - који алат за симулацију ми препоручујете [/ куоте]
 
Ако је потребно да покрије 1-3 ГХз опсег и немате пуно искуства, можда мислите о РФИЦ као. То је више интегрисана и имате мање напора за пројектовање у уређају. Можете да проверите на пример, АБА-3кккк или АБА-5кккк породица из Аваго технологије (бивша Агилент) докле год имате лак НФ услов. Живели
 
Хвала вам за велики одговоре ...
 
Здраво, ја бих предложити Агилент огласи за симулацију. Његова веома добар софтвер. За 1-3 ГХз опсег можете да користите ММИЦ појачала. На пример, Користио сам МСП-0886 за моју РФ појачало. На вашем фреквенције добићете 15дБ добити у просеку са добрим импеданса подударају. Ови модули ММИЦ постоје у Агилент АДС библиотеке па је његова лако симулира. Имајте на уму да дизајн ПЦБ-а је такође веома важно у тим фрекс. Мораћете да дизајнирате ПЦБ-а или пажљиво коло може бити потпуно неупотребљив у стварном животу, чак савршено функционише у симулациони алат. Сретно: Д
 
све РФ је Чланци & Документи секција има неколико корисних чланака о Микроталасна појачало дизајн - [УРЛ] хттп://ввв.еверитхингрф.цом/Вхитепаперс/ [/ УРЛ]
 
[Куоте = мартине1212] 1.-Гонзалес Прочитајте књиге "Микроталасна тансистор појачала" 2.-поново прочитате и проверите да ли сте га разумели. 3.-Ако желите 1-3 (или 4) појачало ГХз, вероватно вам је потребан транзистор са и Ф од око 9 до 16ГХз. Више није увек боље. Биполарни би било лакше и јефтиније да пронађу ..... 4.-Већина произвођача може да вам пружи С податке за своје транзисторе за одређени скуп пристрасности условима. 5.-Агилент с огласе или микроталасна канцеларија би било добро за дизајнирање ствари [/ куоте] Здраво мартине1212,.. Слажем се са листе, али имају тешкоћа у разумевању "за ФТ, висе није увек боље". То ће бити веома лепо, ако можете да објасни више о овоме. Живели, јимиблуес
 
Знам да је прилично касно да кажем да, али желим да се захвалим свима. И посебна захвалност на [Б] мартине1212 [/ Б] Гонзалес књига је сјајна. је одговорио да многи од мојих питања. Агилент АДС је лако следити и једноставна за употребу, успео сам да уради највећи део посла, без које се односе на упутства или тако нешто. Хвала још једном.
 
Извини за касни одговор, ако покупите транзистор са врло високим Ф (рецимо 50ГХз за 3ГХз пројекат) онда је врло лако генерисати осцилатор због једноставне и незаобилазан параситицс (Додај одбора, лемљење, јастучићи , мали далековода интерконект). Транзистора има довољно добити на много вишим фреквенцијама, тако да не треба много да би се осцилује или притисните резонанце. Обично сам изабрати транзистор са и Ф са фактором 5-7 од онога што ми треба. Осим ако морам сваки део брзине онда ја покушати да добије ниске изнад опсега фреквенција ја сам заинтересован. [Куоте = јимиблуес; 771645] Здраво мартине1212. Слажем се са листе, али имају тешкоћа у разумевању "за ФТ, висе није увек боље". То ће бити веома лепо, ако можете да објасни више о овоме. Живели, јимиблуес [/ куоте]
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top