Откривање АЦ напон и узимање улаз на атмега32

P

prathyks

Guest
Трудим се да детектује АЦ напон (тј. 220В, 50Хз), и да улаз на атмега32. Као, да открије да ли АЦ апарат укључен или не .. ? Дакле, шта ће бити идеалан спој да се то уради. Ам информатика момак и лука добио експертизу у електроници .. па Вас молимо да предложи идеју. Хвала унапред.
 
Предлажем један опто-изолована нула унакрсно детектор. Јефтинија више ДИИ решење је да користите низ од 3 100к отпорника (за заштиту од пражњење) и 3.3В зенер диода, као и редовну диода које могу да блокирају 300В +. Резултат ће бити 50Хз квадратни талас 0-3.3В.
 
[Куоте = оутер_спаце; 871991] Ја предлажем један опто-изолована нула унакрсно детектор. Јефтинија више ДИИ решење је да користите низ од 3 100к отпорника (за заштиту од пражњење) и 3.3В зенер диода, као и редовну диода које могу да блокирају 300В +. Резултат ће бити 50Хз квадратни талас 0-3.3в [/ куоте] Али. Оно што је потребно је ДЦ улаз у микроконтролер (атмега32 у нашем случају). Дакле, оно што смо мислили око корак доле транформер, исправљач и регулатор. Ја не знам много о "опто-изоловане нула унакрсног детектор". Зато што би било боље решење.
 
Ви само треба да добијете опто-изолатора нула унакрсно чип они су много јефтиније него трансформатора. Они обично излаз пулс на нултом крсту значило да возим триак. На овај начин можете да задржите триак без употребе фирмваре средства за одржавање триак он.
 
Ја сам сигуран шта ви покушавате да овде постигне .. тражите сталном ДЦ улаз у уцонтроллер? или сте у потрази за откривање да је повезан на мрежу или не? Ако желите константан ДЦ, мислим корак доле трансформатор, исправљач и регулатор (који у суштини је линеарно ДЦ напајање) је добра идеја, мада не користе много цомпоненетс .. Што се тиче откривања ако је прикључен на мрежу или не, само да га повуче и повезати га на АДЦ контролера и писање кода да открије да ли АЦ је присутан (наравно да би требало да користите одговарајућу заштиту са отпорницима - проверите максимално цуррецт улаз на пинове) ...
 
хеј хвала сагар_сатисх. Желео бих да дам више детаља. Оно што сам ја покушавам да урадим је да се открије да ли АЦ апарат укључен или не. ? као сијалица или тако нешто. Зато бих желео да открије присуство АЦ струје у жице од преласка на сијалицу. што је идеално решење за мој проблем .. ? па мислим да би се потребе стално ДЦ напон као инпут за мицрцонтроллер (атмега32). Као што је рекао у коло са трафо, исправљач и регулатор са неким другим стварима сличан мобилном телефону колу пуњача је оно пало на памет прво. Али са стране, питао да ли постоји бољи алтернативни решење. Било више предлози .. ? Хвала
 
Мислим да је најбољи начин за пријаву је да користите опто-спојницу .. постоје многи јефтини они и они ће обезбедити изолацију тако да уоулднт оштетите уцонтроллер .. можете да повежете оптокаплера то иоур уцонтроллер и могу да открију да ли је или није .. можете прочитати о њима овде: [урл] хттп://ввв.јаицар.цом.ау/имагес_уплоадед/оптоцоуп.пдф [/ урл]
 
@ Сагар_сатисх: хвала пуно. Нисам знао о овим оптокаплерисаних и мислим да је ово оно што сам управо желео. :)
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top