Поднапонска детектор - Захтев за ресурсе

T

tyanata

Guest
Здраво, Може било који предлаже чланак за добар Поднапонски детектора. У принципу је јасно да мора састојати лотаге референцу, отпорни разделника за напајање и неке компаратор. Да ли неко предложи апроприате конфигурације цпмпаратор.
 
Ако је висока тачност није потребна, можете запослити разделник отпорника + Сцхмитт окидач. Она ће имати мање мирној струје.
 
Ок ове добре информације, али ми треба добар аццуарци, и референце влтаге је већ дизајнирао колега.
 
Било која врста компаратора је у реду. Опсег улазног напона треба проверити у складу са референтним напоном сте одабрали. Важан аспект је ситуација када референца није у реду.
 
[Куоте = лео_о2] Ако је висока тачност није потребна, можете запослити разделник отпорника + Сцхмитт окидач. Она ће имати мање миран струја [/ куоте] @ лео_о2:. Сцхмитт Триггер раде није далеко (значи: неколико стотина мВ) из покрећу ниво не-неглигеабле потрошња струје!
 
Да Ерикл, то зависи од структуре Сцхмитт окидач и свој дизајн. Неглигеабле оперативни Тренутни око праг је могуће.
 
Слажем се са Лео - било компаратор ће бити у реду. За ову апликацију сам обично користи једноставан компаратор са хистерезис (Цросс-заједно огледала). Већи проблем је да без бандгап, овог кола неће знати да ли је улазни напон је у реду или није у реду. Чипови користе Ова топологија често пате питање где су лажно извештај УВЛО је у реду када се улазни напон је пренизак за покретање бандгап. Гура овај услов до крајњих граница, нема бандгап који може да ради до један вбе, тако да ако компаратор није блокирао током бандгап покретања увек ћете добити невоље на првом вбе улазног напона - Дакле, то је назвао "диода невоље ". Да бисте избегли овај проблем, потребно је "бандгап реду" сигнал који се може користити да блокирају излаз компаратора све док референтни напон је спреман.
 
Мислим да ће Португал чипова се носи са овом исуе.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top