Проблем са штампањем ПЦБ у Протел

M

Moss

Guest
Имам неке проблеме да направи добар квалитет штампања из Протел 99СЕ. Трагови на сликама нису нацртана соллид, али чинило смал мале тачке. Улошци и рупе изгледају ОК. Већ сам искључен економију мод штампање и коришћење 600к600 дпи, али још увек исти резултат.
 
Понекад Протел 99 Штампа менаџер може да буде луд. И даље можете да користите стари поуздан Протел 98 опцију штампања. Поред "Филе" падајући мени би требало да буде усмерена надоле стрелица. Изаберите опцију Покрени процеса. Под "процес" изабрати "ПЦБ: СетупПринтер". Један од главних предности старог штампе менаџера је да се штампа све рупе величине као рупице које је много боље за бушење ПЦБ (насупрот штампање стварну рупа величине). Зашто су га оставили у Протел 99, не знам. Живели
 
Хвала. Да ли постоји бесплатан софтвер за гледање и штампање Гербер фајлове?
 
> Један велики предност старог штампе менаџера је да штампа све рупе величине као мале рупе> што је много боље за бушење ПЦБ (насупрот штампање стварну рупа величине). Зашто су га оставили у> П * Отел 99, не знам. То можете урадити сами: једноставно направити копију ПЦБ двоструко кликните на једну рупу (није битно који) променили холесизе рецимо до 15 милиона изаберите глобална и проверите холесизе промене и притисните ОК. Протел ће променити све своје рупе да шта год сте унели ... Ако желите да штампате на ПЦБ са ласером или инкџет штампач, веома је важно да изаберете Блацк & Вхите у отиску Пропертиес иначе штампа уметничко дело није употребљив (бар за мене). Срдачан поздрав
 
Ваша тачно, али ако желите да сачувате информације рупа величине, морате да запамтите да не сачувате свој рад после штампе је што је мало ризично. Мала рупа величине само чини да је корисно за лоцирање 0.6мм бургије до 3.0мм бургија. Један други проблем имам Протел 99СЕ штампање менаџер је да је понекад показује трагове у рупе, другим речима, неке рупе не излазе на све, јер стаза пролази кроз њега! Није баш од помоћи. Можда сам само стари пас, али Протел 98 Опција штампања најбоље ради за мене ... Живели
 
[Куоте = Мос] Хвала. Да ли постоји бесплатан софтвер за гледање и штампање Гербер фајлове [/ куоте] [урл] хттп://ввв.грапхицоде.цом/пагес/продуцтс.цфм # _Тоц5 [/ урл] [урл] хттп://ввв.цамтастиц .цом / триал_дл / гледалац / форм_виевер_рего.асп [/ урл] [урл] хттп://ввв.валор.цом [/ урл] и д / л, њихов универзални гледалац Али требало је бесплатан примерак Цамтастиц послати са П99СЕ. Сви лиценцу је отпремљено је бесплатно. : П
 
Чини ми се да не користите ЦАМ програма. Протел (и сви остали пакети ПЦБ) се користе за дизајн, а не за гледање и штампање производњу податке. Требало би да генеришу цамдата из Протел (најпопуларнија формата је и даље Гербер, али одб + + добија поуларити) и користите овај Гербер као улаз за цам програм. Са цам програмом можете да видите и одштампате и мало модификовати стварне податке за производњу. Цам програми су: цамтастиц, гербтоол и цам350. Имам копију Протел који укључује цамтастиц.
 
Здраво, ја не знам резолуцију рада, али сам открио да најбољи начин да добијете одличне резултате са п * РОТЕЛ је да професионалну офсет штампа маску у канцеларију. Ја не знам да ли сте икада покушате да подесите двоструку слојевима извод из ласерског штампача. Користио сам неки ХП Љ, ОКИ штампача, а ја никада нисам добити репеатибле резултате (скале). Црна региони никада није био црн (знате методе са ацетхоне или слично) Од тада сам одштампате рад из Протел да поднесе користећи било ПС штампач (питајте у вашој канцеларији штампе), пошаљите га поштом да одштампате канцеларију, а око 4 сата пхотомаск је спреман за употребу. Могу да питам, на пример за 3600к3600 дпи са идеалним црним словима. Можете замислити квалитет добијених одборима. Размислите да ли је исплативо да се бори са штампачима. Поздрав КАМВ
 
Да штампам све моје уметничко дело на Епсон боји 680 са Епсон транспарентности филма (око $ 2 по листу). Хемијска реакција одвија између филма и мастилом (да се осуши је чврста и тамне одмах). Са овом методом, Кингстон пре сензибилисани ПЦБ и лигхт бок могу производити 0.2мм нумере уз 0.2мм дозвола. Мој највећи проблем је избегавање огреботина приликом израде / нагризање фазу. Покушао сам пеглу на ласерским системима заснованим и то је губљење времена. Провидни из ласера ​​су превише зрнаст. вкем
 
Професионалне офсет штампе маска у канцеларији, 3600 дпи, трошкови у Пољској око 8ПЛН је око 2 $ по А4. Ја користим ПЦБ са пхоторесист (ја не знам произвођача), једноставном соларне лампе и са одобрењем од 0,1 мм никад нисам имао проблема са огреботинама на табли. Користио сам светло кутију са УВ лампама, али сам нашао тај метод са два плексигласа или боље поликарбонатне плоче, четири Тинкерс стега, и огледало ми дозволити да се Доубле Лаиер ПЦБ без паралакса грешке. Дакле, оба слоја се идеално опремљен. поздрав КАМВ
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top