РЦ АВИОН РОЛЛ СТАБЛИЗАТИОН

F

faraz101

Guest
Желим да се изгради уређај ролна стаблизатион за моју рц плане.и желите да користите акцелерометар адкл202 цоз у подацима Нашао сам да може да се користи као тилт сензором. али им збуни да ми је неко рекао да ја не могу да га користе као тилт сензор за померање цондитион.ит може да се користи као инклинометром само када се не креће (стационарно стање). ани идеас?
 
Акцелерометар може да се користи за мерење церадом док се креће, али није перцисе када убрзати јер сензор не може разликовати од гравитацију убрзање. У апликацијама као што су РЦ авиона, где убрзање није огроман, акцелерометар и даље може да се користи као референца, али ће морати корекцију из жироскоп. Два сензора ће морати да се спајају у Калман типа филтера, изузетно сложен статистички филтера, али срећом за вас, можете пронаћи једноставне имплементације у Ц језику на интернету, Гоогле "тилт.ц" од ротомотион, и наћи ћете једноставна филтер који спаја 1 Жироскоп (Аналог Девицес има сувише лепе гирос) са 2 осе убрзања мерења и производи оптималну угао процену. То код вам може помоћи да урадите оно што желите. ЕДИТ: Под претпоставком тело фиксну И-осу равно напред, Кс-оса десно / лево, и З-оса горе / доле, потребан вам је И-осе жироскоп, а Кс, З-оса акцелерометар. Будући да не користите И компоненту убрзања, стварна убрзање вашег авиона неће представљати велику грешку, међутим, центрипетално убрзање доживео док окрећете авион, а горе / доле убрзање доживео док пењања / опадајуће то су снаге које ће корумпира своје очитавања акцелерометар.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top