Спиралном резонатор Дизајн

A

A.Gupta

Guest
Ја сам пројектовање спиралне резонатор (квартални талас), за плазма пражњења. Ја га дизајниран за 150 МХз, са спољним штит од 77 мм (3 инча) у пречнику према формулама датим у новинама. Резонатор има унутрашњи калем са 4,8 окрета са терена 2.16 окретаја / инча. Ја добијам резонанце фреквенцију на 133 МХз, као и на 369 МХз (трећи хармоника). То је у реду јер је мој број потеза су мало веће. Теоретски би требало да сам 50 ома одговара на 1/3 од узврат. Али, када се повежете на теоретски израчунате позиције је приказивање ВСУР од 15 година. Ја добијам ВСВР = 2, на локацији веома близак земљу и да није могуће ићи ниже. Чини се да К резонатор је много већи него теоријске вредности. То је немогуће, нешто није у реду. Покушао мења калем параметре, али није могао да импеданса подударање. Молимо сугеришу шта да урадите следеће.
 
[КУОТЕ] Теоретски требало добити 50 ома одговара на 1/3 од стране [/ куоте] Матцхинг који стварно оптерећење.
 
К фактор једначина спиралне резонатор већини случајева се односи на празном-К, која може да достигне врло високе вредности. За најбољи импедансе подударање, уместо користи само жичане везе да славине резонатор, морате да користите серије трим кондензатор, и прилагоди своју капацитивност у складу различитих заузврат показатеља (можда 1/3 однос би требало да буде у реду), све док не добијете најбоље ВСВР. Ако спиралне резонатор је део мулти-полни спиралне филтера, ово капацитивност ће бити мало другачији добија најбољу ВСВР, или добијање тражене филтер карактеристике.
 
К фактор једначина спиралне резонатор у већини случајева се односи на празном-К, која може да достигне врло високе вредности. За најбољи импедансе подударање, уместо користи само жичане везе да славине резонатор, морате да користите серије трим кондензатор, и прилагоди своју капацитивност у складу различитих заузврат показатеља (можда 1/3 однос би требало да буде у реду), све док не добијете најбоље ВСВР. Ако спиралне резонатор је део мулти-полни спиралне филтера, ово капацитивност ће бити мало другачији добија најбољу ВСВР, или добијање тражене филтер карактеристике.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top