ТВ окретањем Хоризонтална

R

Roelescence

Guest
Здраво свима, молим вас да ми помогне идентификују електронске компоненте које се односе на В-чекање? Моја ТВ, нови модел, његова слика чува флиппинг хоризонтално и ја не могу наћи В-држите на даљинском управљачу ни на задњој страни телевизора, тако да сам одлучио да решите компоненте али проблем је што ја не могу идентификовати компоненте везане за в -држати. Помозите Хвала
 
Ако желите одговор да би било корисно да знате шта тип телевизора је. Да ли је ЛЦД, Плазма или ЦРТ, шта произвођач, број модела и аппроцимате година? Брајан.
 
не објавите шему у забрињава то може бити од помоћи
 
Ово је ЦРТ ТВ, кинески нови модел Тусонра
 
Можда онда имамо шансу. ЛЦД и плазма телевизор не скенира на исти начин као и ЦРТ и тамо готово сигурно не би било контроле над скенирања фреквенције. Без еми није могуће да вам покажем шта тачно да подесите тако да ћете морати да пратите ове опште смернице: Поглед на врату ЦРТ (цевасти део који чачка се уназад од чинију стакла). На њој ћете видети скупштину жице намотаја гурао до чиније. Ту ће бити две жице плове ка хоризонталном скенирања трансформатора која је обично црна и има једну или две контроле на њега (нормално "екран" и "фокус"), они нису они које желите. Друге две жице из котура окупљања вертикалне скенирања везе. Пратите ове леђа црцуит одбора и пронаћи ћете вертикалну фазу излаза. Понекад је ово две електране транзистори, понекад моћ ИЦ са хладњаком. Вертикални осцилатор ће бити или унутар међународне заједнице или су од компоненти врло близу њега. Ако постоји контрола можете подесити, то ће бити у тој области. Брајан.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top