Трг талас генератор за Тачан фреквенције!

N

nikhilsigma

Guest
Здраво момци ... [Цолор = "Блуе"] Желим да квадрат генератора талас са: 1. Тачно 50% радног циклуса 2. Тачно .2 е време ....[/ цолор] Ја сам 555 калкулатор Н направио круг по њему, али то није радио ..... ...!! : -? Мислим да мора бити због варијације у вредностима кондензатора Н отпорника ... јер постоје одступања ... али нисам сигуран .... тако да ли је могуће генерисати Управо тачан талас као ја желим .... Плеасе хелп ... ;-)
 
Како Тачна је тачан? Без прилагођавања, требало би очекивати неколико процената одступања обим штампе због несавршене 555 праг напона. Период ће такође бити под утицајем промене напона прага и кондензатор и отпорник толеранције. Подацима говори о 2% почетне прецизност за Непостојани периоду. 5 или 10% ће бити стандардна кондензатор толеранције. Напона и температуре зависност је наведено у листу са подацима.
 
изгледа Ја сам помоћу обраду слике ... и моја камера је узимање слика по стопи од 5 фпс оквир (тј. један ПИЦ после .2 сек). сад ако користим довела до сјаја за .2 сец и онда Искључи за наредну .2 сец (помоћу квадратни талас од 50% радног циклуса Н ширине пулса =. 2с и на тај начин време = .4 е), онда је у једном оквиру ЛЕД сија се и у другом оквиру ћу бити искључен, затим у трећем ће сјај и то се наставља ... тако да се то десило мом квадратних талас би требало да буде тачан Као што сам рекао горе ... Дакле, шта да радим? : -?
 
као ФВМ каже колико је тачан тачан? Можете да користите 1. микроконтролера такт фрекиенци генерише кристала (што може бити веома прецизан) 2. имају тајмер прекида у пола 3 периода. Обрни дигитални излаз на сваком прекинути сам генерисао синусни талас користе сличне технике, на пример, тајмер прекида сваких 1 / 360 периода - излаз син (к) на сваки прекид где је к 1 степен, 2 степена, итд
 
помоћу микро-контролер само за то ће Инц. трошкова непотребно .... Зар није могуће било које коло ... или ИЦ ..... По мом мишљењу 555 је најбољи ..... али је потребно идеје у момци да би се излаз тачније .... и у вези са "колико тачним" Ја сам рекао у мом последњем одговор о томе шта треба да урадим са њом .... Н ако то раде успешно ради ... онда је тачан по мени ... ;-)
 
Покрени 555 по вишој фреквенцији, или још боље, користите кристални осцилатор сат са десет шалтера до поделе фреквенције до нешто корисно, фид који излаз у сат улаз пребацивање Флипфлоп да ти дам тачан 50% циклуса дужност , а не да сваки форгетинг Флипфлоп користи дели фреквенцију са 2. Сада све што треба да урадите је да га синхронизујете са камером. Није лак задатак бити да прецизно ако ... Ако ваш фотоапарат има блиц Додатна утичница, онда лакши начин би био да вози пребацивање Флипфлопс сат директно из тог и сви ваши проблеми ће бити решени на један мождани удар.
 
помоћу микроконтролера тргу талас би се као тачан као кристал (под претпоставком да израчунате вредности тајмера исправно) можете да користите ниске цене развоја комплет као Мицроцхип мицростицк [УРЛ = хттп://ввв.мицроцхип.цом/стеллент/идцплг ИдцСервице = СС_ГЕТ_ПАГЕ? & нодеИд = 1406 & дДоцНаме = ен548414] Мицростицк за дсПИЦ33Ф и ПИЦ24Х плочица [/ УРЛ] то је самостална у на плочи УСБ програматор, заглавље тако да можете да приложите Итто своје даска за хлеб, без компајлера итд итд користимо много тим као основа за студентске пројекте (ундерградате и постдипломским)
 
[КУОТЕ] и у вези са "колико тачним" Ја сам рекао у мом последњем одговор о томе шта треба да урадим са њим [/ куоте] Рекао сам ти да о томе очекивано 555 тачност, али нисте се односе на њега. Изгледа као да не знате сами захтеве. У потпуности се слажем, да ће микроконтролер са кристално даје најбоље тачност. Такође претпостављам да прилагођавање 555 тајмер ће бити довољно за своје апликације, али како нисте говоре о стварном услов, то је само спекулација.
 
Слажем се о прецизности 555, ако покушавате да га задржи у синхронизацији са било чим другим није физички повезан на њу онда заборавите. цомпонант% и температуре ће одступања фреквенције. Заборавите 555, фотографију користе Фласх и сат Флипфлоп у пребацивање режиму са фото транзистор. То ће коштати око £ 3,00, ако је то. Иако ћете морати веома добар блиц да одржи корак са тим Фраме Рате.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top