Фазна демодулација на ОФДМ

T

thavamaran

Guest
Здраво момци, ја сам има неки проблем у ОФДМ пријемник. У ствари, ја радим оптичких ОФДМ. Мој На почетак ОФДМ је савршен. нула Еррос без буке и буке се она подудара са тхеоритицал мало грешке стопи од 16 КАМ. Међутим, укључујући и мог модела ласерски, мој ласерски ће бити модулисан од ОФДМ сигнала, а после сам га прими. Констелација тачка померена за 45 степени. Покушао сам да га изједначи која је веома тривијално у ОФДМ. Али, након што је изједначавање, схватам то није линеарно померање фазе, то помера за 45, а затим 135 насумице. Сам по узору ласерски стопа једначину која је нелинеарних диференцијалних једначина са Ојлерова метода нумеричких метода. И мој доеснт пријемник имате синхронизацију. Може ли ико предложити ми где је проблем би био? Је потребно више објашњења, молим вас јавите ми и ја ћу бити више него сретни да га објасни у детаље. Хвала.
 
Молимо Вас да ставите на модел онога што покушавате да урадите. Такође бих предлажемо да почнете са БПСК, фигура овај проблем се и вратим на 16-КАМ
 
ОК Дозволите ми да објасним оно што радим ..... Им генерисање ОФДМ сигнала, од случајних података, на 16 КАМ мапирање и КПСК мапирање, онда ИФФТ од њих, а затим додајте Циклична префикс, онда ДАЦ и упцонверсион до 1 ГХз. Затим користите овај сигнал за вожњу Ласер, Ласер има своје кинетичке једначине која се састоји од 2 нелинеарних обичне диференцијалне једначине, тако да ова једначина се модулишу ОФДМ сигнала у оптички ОФДМ и ја ћу их детектовати по квадратном закону детекције коришћењем фотодетектора. Онда сам довнцонверт сигнал основном, обавља АДЦ, а затим уклоните циклични префикс, ФФТ и демодулате и обављају Бер. Али после ФФТ, када заплет констелација, фаза констелација померен за 45 степени и када сам га изједначити, схватам своју нелинеарних фазу смени, у којој фази помера за 45 и када поново покрените програм, изгледа као да смене на 135 а онда 45 и тако даље. Дакле, ја стварно донт имати идеју где се проблем догодио. Ако вам је потребно све детаље, молимо Вас јавите ми. Хвала вам врло много. Фазна је исти као и са КПСК.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top