ЦМОС дизајн дигиталних компаратора помоћу Манцхестер носе ланац

S

salatech

Guest
Здраво момци. Ја радим на овом пројекту .. дизајн дигиталних компаратора помоћу Манцхестер носе приступ ланца. И заиста потребна ваша помоћ. Ја само желим да знам шта је однос између Манчестер носе ланац гуја на дигитално парало
 
Здраво, гледајући [УРЛ = хттп://ен.википедиа.орг/вики/Царри_лоок-ахеад_аддер] Царри предувидних гуја - Википедија, слободна енциклопедија [/ урл] под претпоставком две 4бит улазне и Б за коначни носе ( Ц4 ВРЦ) Манчестер носе загледати се израчунава једначину Ц4 = г3 + г2 и П3 + Г1 & П 2 и 3 + Г0 & П1 и П2 и П3 + Ц0 & П0 и П1 и П2 и П3 са ги = Аи & Би Пи = АИ + БИ за имплементацију гуја Ц0 = 0 то даје коначну носе Ц4 за имплементацију компаратор Ц0 = 1 и један улаз (било А или Б) треба да се обрнути (нпр. Аи = ~ аи), Ц4 је резултат поређења тиче
 
хвала за одговор мој пост .. Заиста га ценим. плс објасни ми више део где треба да обрнути ни један од улаза .. Ја сам мало блур на том делу? Плс ..
 
Здраво, Ако желите да упоредите и Б треба да урадите АБ и проверите да ли је резултат <0 или> 0 (то можете да урадите ако коначни заставу носи) и Б морају бити у туос допуњују нотацији. Ако то није случај само треба да цонцатинате 0 на почетку (на пример, 9 = 0б1001 морају бити продужен до 5 бита = 0б01001), можете да урадите одузимање Б додавањем-Б. -Б може се израчунати тако што ћете туос комплемент вуче допуњују значи инвертовања и додавање 1 (нпр. 9 = 0б01001 туос комплемент (-9) = 0б10110 + Б1 = 0б10111 = 0к17) сада можете да додате на ово и изгледа за коначну носе (са Манчестер носе ланац поглед напред), додавањем 0б1 из двојки допуна може да се уради ако подесите носе улаз Манчестер ланца на-1. Сада је потребно само да користи инвертовани Б и имаћете компаратор. Надам се да је ово ваше питање и помаже поздрав
 
Хвала јос једном за мене помаже. У суштини ми треба да подесите било А или Б као две комплемент. на пример ако узимам Б ", морам да обрнути Б и додајте 1, вредност 1 долази носе улаз из Манчестер носе ланац .. након што сам додати са носе у .. да додам-Б до А.. је мој концепт тачно? Како ако желим да се утврди = Б?
 
[КУОТЕ] је мој концепт исправан? [/ Куоте] Да [КУОТЕ] да, уколико желим да се утврди = Б? [/ Куоте] нормално да урадите КСОР над битовима са Б Након тога више нећете Или све бита резултат резултат је 0 ако се сви битови једнаки поздрав
 
Поздрав киеда .. Хвала на помоћи опет. Само желим да питам у за услугу .. чинити у имати било који идеја како да дизајнирате ЦМОС дигиталних компаратора помоћу Манцхестер носе приступа помоћу ланца и дцсх мицровинд софтвер, ако могу сви у ниво транзистора .. чинити у зна било који веб сајт или рефренце који може да ми помогне ?
 
[Куоте = салатецх; 852438] Поздрав киеда .. Хвала на помоћи опет. Само желим да питам у за услугу .. чинити у имати било који идеја како да дизајнирате ЦМОС дигиталних компаратора помоћу Манцхестер носе приступа помоћу ланца и дцсх мицровинд софтвер, ако могу сви у ниво транзистора .. чинити у зна било који веб сајт или рефренце који може да ми помогне [/ куоте] Жао ми је што никад није такав дизајн у питању
 
хеј киеда треба да потврди са Б ствар .. Жао ми је ја сам АБИТ споро. прво морам да обрнути Б и додати 1 После тога сам потребно је да додате носе из Манчестера гуја или иззит сам обрнути Б и додати 1 (ово је 1 од Цомин носе улаз) .. који концепт је исправна? плс хелп ме ..
 
Здраво Пробајте ово примере = 5 = 0б0101 Б = 7 = 0б0111 => ~ Б = 0б1000 Г = & (~ Б) = П = 0б0000 + (~ Б) = 0б1101 сада користе носи поглед напред са Ц0 = 1 (нпр. Манчестер носе ланац) Ц4 = г3 + г2 и П3 + Г1 & П 2 и 3 + Г0 & П1 и П2 и П3 + Ц0 & П0 и П1 и П2 и П3 Ц4 = 0 => Б веће Други пример = 7 = 0б0111 Б = 5 = 0б0101 => ~ Б = 0б1010 Г = & (~ Б ) = 0б0010 П = А + (~ Б) = 0б1111 опет носе унапред изглед са Ц0 = 1 (нпр. Манчестер носе ланац) Ц4 = г3 + г2 и П3 + Г1 & П 2 и 3 + Г0 & П1 и П2 и П3 + Ц0 & П0 и П1 и П2 и П3 Ц4 = 1 => већа (или једнако) Б. сада са инверзију АА = 5 = 0б0101 Б = 7 = 0б0111 => ~ = 0б1010 Г = (~) и Б = П = 0б0010 (~) + Б = 0б1111 сада користе носи поглед напред са Ц0 = 1 ( нпр. Манчестер носе ланац) = Ц4 Г3 + г2 и П3 + Г1 & П2 & 3 + Г0 & П1 и П2 и П3 + Ц0 & П0 и П1 и П2 П3 & Ц4 = 1 => Б веће (или једнако) поздрав
 
хвала за пример, киеда .. још једно питање киеда утврдимо> Б или Б <A by comparing C0 and C4. for example if i invert B and i get C4=0 and C0=1, my answer is B>и обрнуто .. И Дун разумеју у делу рекао је А> = А. Б. требало би да буде или Б> или</a>
 
Здраво, увек погледајте Ц4 ако Обрни Б Ц4 = 0 => Б веће Ц4 = 1 => већа (или једнака) БиХ ако Обрни Ц4 = 0 => Б веће Ц4 = 1 => Б веће (или једнако) Ако је једнако Б. можете Обрни А или Б увек ћете добити Ц4 = 1 (ово би могло да се користи за откривање Ако а = б), тиче
 
хеј киеда заиста потребна ваша помоћ .. На пример, један од мојих улаз је негативан .. = 5 и Б = -7 .. Шта да радим, тако да моја компаратор показати да> Б користећи Манчестер носе приступ ланац? плс да ми помогне ... плс.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top