алтернативне методе за креирање сопствених енергетских бројила

V

visva

Guest
Ја сам у раду стварају сопствени мерач енергије. су претресли и АДЕ775к, АДЕ776к серије. али има неких потешкоћа да се то уради (трансформатор, шант отпорник .. итд.) па неко да ми помогне. Да ли постоје неке алтернативне методе (ИЦ Цирцутс .. итд) за мерење енергије за једну фазу. Овде желим приказати ову вредност енергије метара у ЛЦД помоћу микро контролер (89с52).
 
Да бисте добили тачну цифру од вашег потрошњу морате да се струја и напон, помножите их, а затим помножите их са цос угла између њих тј ВА цос пхи. Ако сматрате да потрошња струје је углавном због отпорни оптерећења (електричних пећи, електрични грејање, електрични тушеви), онда цос Пи термин може да се занемари. Ако, међутим немате ове велике кориснике енергије и имају много трафо погон ставки, онда ћете добити фигуру већи него права вредност. Исто тако, ако ваш мрежни напон је константан, не морате да размотрите овај термин, али у већини земаља напон одржава само + - 10%. Дакле, сирови мера би била да се измери тренутни онда екран (пута мрежни напон) као кВ, односно за номиналне 230В напајања, ако снабдевање струја 8.2А, тада дисплеј ће читати (8,2 к 230/1000) = 1,88 КВ. Искрен
 
знам како израчунати енергију. Али морам да знам шта су кола или ИЦ (компоненте) за израчунавање енергије.
 
можете наћи многе од гоогле претраживања. Даћу ово од мог
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top