ротациони енкодер за протеус.неедед

A

albert22

Guest
Здраво, ја сам почиње да користи Протеус да симулира мали систем са 16к2 ЛЦД, неких тастера и Ротари енкодер. До сада сам не могу наћи модел за ротационим енкодером на Протеус библиотекама. Да ли постоји модел који ја могу добити за нешто слично овоме? [Урл] хттп://ввв.цтсцорп.цом/цомпонентс/датасхеетс/288.пдф [/ урл] поздрав
 
Здраво, ја не видим ротациони енкодер за Протеус, али многи од ових типова кодера имају квадратуре излазне сигнале, и када промените правац сигнал за промену фазе сова 90 степена. Дакле, можете да користите два генератора импулса за симулацију кодер.
 
протеус либ АКТИВНА / Прекидач за палац БЦД АКТИВНА / Прекидач за палац ХЕКС
 
хвала за ваше одговоре сам трииед су тхумбсвитцхес као Нецати рекли, али излаз није Квадратури сигнала. Могао повезали матуру на излазима да добијете тачан број. Али прекидач престане да повећања / смањења када стигне до границе. А то није баш корисно да симулира унос података. Ја сам још увек покушавам да конфигуришете неколико генератора да би добили квадратуре импулсе али ја донт видим начин да створи неопходне импулсе на притискање горе / доле дугмића. Алтернатива може помоћу упдовн бројач и пром, али то захтева више кола.
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top