стд_логиц_вецтор се цео у ВХДЛ

D

dumindu89

Guest
Здраво, ја сам покушавао да конвертујете стд_логиц_вецтор у интегер. Ево како сам урадио стд_логиц_вецтор се цео конверзије. [КУОТЕ] либрари ИЕЕЕ; усе ИЕЕЕ.стд_логиц_1164.алл, коришћење ИЕЕЕ.НУМЕРИЦ_СТД.АЛЛ, ентитет программабле_дивидер ис порт (цлоцк: ин стд_логиц; цлк_оут: оут стд_логиц; дивиде_валуе: ин стд_логиц_вецтор (9 довнто 0)); енд программабле_дивидер; архитектура Бехавиорал од программабле_дивидер је сигнал контра, программабле_дивиде: интегер: = 0; почети программабле_дивиде
 
Можете ли да потврдите оно што је тачно излазна резултат сте приметили?
 
Мислим да је грешка вероватно услед примене контра / граничник него конверзије.
 
Овде је пуна шифра .. [Синтакса = вхдл] либрари ИЕЕЕ; усе ИЕЕЕ.стд_логиц_1164.алл, коришћење ИЕЕЕ.НУМЕРИЦ_СТД.АЛЛ, ентитет программабле_дивидер ис порт (цлоцк: ин стд_логиц; цлк_оут: оут стд_логиц; дивиде_валуе: у стд_логиц_вецтор (9 довнто 0)); енд преградни , архитектура понашања од разделника је сигнал контра, программабле_дивиде: интегер: = 0; почети программабле_дивиде
 
[Куоте = думинду89; 1135773] Здраво, ја сам покушавао да конвертујете стд_логиц_вецтор у интегер. Ево како сам урадио стд_логиц_вецтор се цео конверзије. Али то није дало тачан излаз када унесем 4 као бинарни (0000000100) у симулацији путем Кварт ИИ 7.2 (уређај је: МАКС ИИ ЕПМ240Т100Ц5). Мислим Преграда треба поделити КЗК од 4. Уместо тога сам приметио око поделе са 5 или 6. Помозите ми да реши овај случај [/ куоте] Можда ћете желети да погледате на следећим линковима које мислим да вам дати неку идеју и лепе примере:. "... У конверзији Верилог у ВХДЛ, ова функција. Пошто је једноставан да га пишем, ја нисам потрудио да погледате библиотеку која има ту функцију ВХДЛ код за ову конверзију функцију, приказан је у наставку: Функција унсигнед_то_логиц_вец :) УНСИГНЕД) повратак стд_логиц_вецтор је ... ". + + + П :/ / бкнпк.но-ип.биз/ми_веб/МисцелланеоусХВ/вхдл_фунцтион_цонверт_унсигнед_то_стд_логиц_вец.хтмл "... Дебаговање ВХДЛ цонв_интегер функција." Понекад функција срушио (користећи ГХДЛ без ВХДЛ симулатор): + + + п :/ / бкнпк.но-ип.биз/ми_веб/МисцелланеоусХВ/вхдл_цонв_интегер_дебуг.хтмл
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top