Како да се покрене структуру низа у Верилог?

Y

yuenkit

Guest
На пример, област [7:0] МЕМ [0:3]; 1. Желим да покрене сваки елемент у мем = 0, како то да урадим? 2. Желим да се покрене мем таква да МЕМ [0] = 2, мем [1] = 4, мем [2] = 1, мем [3] = 5. како да се то уради?
 
напишу све вредности у датотеци и употребите команду $ реадмемх
 
$ Реадмемх или $ реадмемб није синтхесизабле. у могу да га користе за симулацију сврхе. како у реализовати у синтезу делу? у мора да осмисли једноставан РАМ за синтезу. Аравинд
 
ако користите региструјете не меморију, молимо Вас да користите за петљу да иницијализацију!
 
И цант Разумети ЈЈВВ110. може у дати једноставан пример. хвала
 
И погодите шта јјвв рекао је [код] параметар МЕМ_СИЗЕ = 1024 рег [7:0] мем [0: МЕМ_СИЗЕ -1] иницијална почети фор (к = 0; к <МЕМ_СИЗЕ - 1; к = к + 1) почне мем [ к] = 0; енд енд [/ цоде]
 
Да ли је то тачно? Изгледа као да сте заиста третира као мем једном битном сигналу, а не аутобус сигнала.
 
наравно да је у праву, ја сам често раде и да
 
Како би било да ја само желим да се покрене један од мало сећању? На пример, желим да покрене 0 бит свих мем низа на 0?
 
Код: параметар МЕМ_СИЗЕ = 1024 рег [7:0] мем [0: МЕМ_СИЗЕ -1] иницијална почети фор (к = 0; к <МЕМ_СИЗЕ к = к + 1) почне МЕМ [к] = 8'х00 енд крај
 
да ли је рег [7:0] мем [0: МЕМ_СИЗЕ -1] мем требало да буде рам у име сећању или Верилог саме то узети као рам меморије? им имајући рам библиотеку 512 к 8 (назив фајла РАМ512Кс8.в) како пише или укључити га помоћу низа структура као горе (рам [7:0] ---)
 
@ Венг можете интиализе своју 0 бит овако, параметар МЕМ_СИЗЕ = 1024 рег [7:0] мем [0: МЕМ_СИЗЕ -1] иницијална почети фор (к = 0; к <МЕМ_СИЗЕ - 1; к = к + 1) почне мем [к] [0] = 0; енд енд
 
Заправо $ реадмемх и $ реадмемб су синтхесизабле. Синтеза алати попут Синплифи Про дозволи [И] иницијална [/ и] изјаве само за тих функција. Ово је пример како сам покрене 2-Д низ [И] мем [/ и] са датотеком [И] цонтентс.ткт [/ и] [ЦОДЕ] рег [31:0] МЕМ [0:4095]; Почетни $ реадмемх ("цонтентс.ткт", мем) [/ ЦОДЕ] У овом случају, ТКСТ датотека треба да има само јамб карактера и не треба да имају садржаје за све локације. На пример, овако нешто ће иницијализовати само прву локацију: [ЦОДЕ] Ф3ФА0Б59 [/ ЦОДЕ]
 
Желим да иниатиализе низ рег [7:0] арр [15:0] коришћењем фор петљи? неко да ми помогне молим вас ..................
 
[Куоте = јхуњхун; 1090624] Желим да иниатиализе низ рег [7:0] арр [15:0] коришћењем фор петљи? неко да ми помогне молим вас .................. [/ куоте] Здраво јхуњхун, ако желите да покрене читав низ са нула или оне, онда можете да користите приступ представљен од стране јјвв110 (види горе). Ако имате иницијализацију податке у фајлу, онда користите задатака реадмемх или реадмемб (види горе превише). Да ли можете да делите пример почетних садржаја за бољу слику вашег проблема?
 
мој проблем је: рег [7:0] арр [15:0], рег [7:0]; и област [1:0] држава, увек @ (ц) започне поступак (држава) 2'б00: бегин / / аррари арр иницијализација / / арр [и]
 
јхуњхун, за синтхесизабле меморије инитиализер на основу државне машине, само бих вас препоручио да покрене обраћа и променљиву. [ЦОДЕ] улаз цлоцк, ресет, / / ​​прогласи наводи параметар С0 = 0, С1 = 1, С2 = 2, Р3 = 3; / / прогласи мак адресу (то може бити мање речи) параметар МАКСАДДРЕСС = 8'бФФ; параметар ФИЛЛИНГВАЛУЕ = 16'б0000; рег [7:0] арр [15:0], рег [7:0]; и област [1:0] држава, увек @ (поседге цлк или поседге ресет) бегин иф (ресет) стање
 
хвала .......... Али, ако желим да попуните податке у низу као што се ја инцрементетед арр [и]
 
[Куоте = АлвароЈ; 1065115] Заправо $ реадмемх и $ реадмемб су синтхесизабле. Синтеза алати попут Синплифи Про дозволи [И] иницијална [/ и] изјаве само за тих функција. Ово је пример како сам покрене 2-Д низ [И] мем [/ и] са датотеком [И] цонтентс.ткт [/ и] [ЦОДЕ] рег [31:0] МЕМ [0:4095]; Почетни $ реадмемх ("цонтентс.ткт", мем) [/ ЦОДЕ] У овом случају, ТКСТ датотека треба да има само јамб карактера и не треба да имају садржаје за све локације. На пример, овако нешто ће иницијализовати само прву локацију: [ЦОДЕ] Ф3ФА0Б59 [/ ЦОДЕ] [/ куоте] к, за 1. лоцатиоин, како да се покрене све меморијске локације .....
 
Алваро, знам да је више од годину дана касније, а ја сам само постинг за "будуће генерације" :) Нашао сам овај пост када тражите кода за ову исту иницијализацију, а можда би било корисно да веома мали Допринос такође: На С1 државе, мислим да би било боље да се тестира ако [б] [и] и [/ и] [/ б] је [б] [и] једнак или већи [/ и] [/ б] него МАКСАДДРЕСС уместо [б] [и] једнак [/ и] [/ Б] да, у циљу повећања толеранције на грешке (ако МАКСАДДРЕСС није снага два). Можда нешто као: [ЦОДЕ] ... С1: почети арр [и] = МАКСАДДРЕСС) започне стање
 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top